NEWSY WIDEO

Samael prezentuje koncertowy teledysk do “Rite of Renewal”

 

W październiku ubiegłego roku Samael uraczył fanów jedenastym już albumem studyjnym, zatytułowanym „Hegemony”. Z tej okazji zespół dał kilka specjalnych koncertów, jeden z nich w Lausanne w rodzimej Szwajcarii. Tam właśnie zarejestrowano wykonanie „Rite of Renewal”, które zespół opublikował wczoraj na YouTube.

Członkowie zespołu tak odnoszą się do nagrania:

To pierwszy utwór z „Hegemony”, który zaprezentowaliśmy na żywo, i który jest ponadczasowo klasyczny. Video było nagrywane w Lausanne podczas naszego pierwszego gigu na trasie promującej ten album. Edytował je później Sergey Ulyanov, który już wcześniej robił dla nas wizualizacje. Średnie tempo utworu pokazuje bardziej techniczną stronę naszej muzyki. Dynamika tkwi w zwartych zmianach tempa aż do wielkiego finału: super ciężkich riffów i apokaliptycznie brzmiących partii keyboardu.

Sam Vorph dodaje:

Sadzę, że uzyskaliśmy szerokie spektrum brzmień. Mamy szybsze utwory… „Angel of Wrath” jest jednym z najcięższych. Mamy też więcej kompozycji w średnim tempie. Spróbowaliśmy różnorodności. Mam nadzieję, że ją uzyskaliśmy.

Samael powstał w 1987 roku pod wpływem takich zespołów jak Venom, Celtic Frost czy Bathory. Grupa zaczynała od oldskulowego black metalowego brzmienia, dodając mu przez lata industrialnego charakteru.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiał promocyjne

Podobne artykuły

Black Sabbath “The End of The End” – 11 października w Multikinie! Wygraj bilety do kina

Tomasz Koza

Metallica ogłasza “Now That We’re Live” – specjalny materiał z próby

Tomasz Koza

Slipknot: Jak powstawał teledysk do “All Out Life”?

Agata Laszuk

Zostaw komentarz