INNE NEWSY

Scott Ian radzi młodym muzykom: „Róbcie to, co kochacie”

Scott Ian, gitarzysta Anthrax zdradził w rozmowie z paragwajską ABC TV 7 listopada przed pierwszym kiedykolwiek koncertem w tym kraju jaką radę dałby młodym muzykom. Brzmi ona następująco:

Najlepszą wskazówką, jaką mógłbym dać jest to, czego sam nauczyłem się we własnym życiu, co wiem z własnego doświadczenia. Po prostu zawsze robiłem to, co kochałem – nigdy nie chciałem i nawet nie próbowałem grać innego rodzaju muzyki, niż ten który kochałem i który był moją pasją, który tkwił gdzieś w moim sercu i który był mi najbliższy. Był to heavy metal – to jest to, co kocham najbardziej. Na zawsze zostałem na tej ścieżce, przez całe moje życie robiłem po prostu to, co kochałem. To nie znaczy, że osiągniecie sukces, ale – niezależnie od tego, czy jednak go osiągniecie, czy nie – dzięki temu będziecie szczęśliwi z tym, co robicie.

Porada ta na pewno ma głębszy sens; w końcu okłamywanie samego siebie jeszcze nigdy nie przyniosło nikomu szczęścia, jednak czy takie podejście ma rację bytu w świecie zawłaszczającej coraz to nowe tereny komercji? Czy miłość do muzyki jest w stanie wygrać z czystym biznesem?

Co na ten temat myślicie?

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Dwa koncerty Witchmaster i Tortorum już w przyszłym tygodniu

Tomasz Koza

Joe Duplantier o pracy nad nowym albumem Gojiry

Dominika Kudła

Drown My Day i Tarpan zagrają przed Hatebreed w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz