Serj Tankian
Strona główna » Serj Tankian w muzycznym projekcie Johna Dolmayana, perkusisty SOAD
INNE NEWSY

Serj Tankian w muzycznym projekcie Johna Dolmayana, perkusisty SOAD
Historia These Grey Men, cover bandu perkusisty System Of A Down Johna Dolmayana, zaczęła się w czerwcu 2014 roku. Dolmayan rozpoczął zbiórkę funduszy na Kickstarterze, które miały pomóc w nagraniu oraz wydaniu płyty.

Album, według zapewnień zespołu, miał objąć utwory wielu znanych zespołów i muzyków, takich jak Radiohead, Outcast czy David Bowie. Swoim brzmieniem miał łączyć różne style muzyczne, pochodne gatunki rocka a nawet przepuszczony przez rockowy filtr hip-hop. Członkowie deklarowali, że w tej inicjatywie nie będą występować żadne artystyczne limity.

Celem crowdfundingowej akcji było zgromadzenie 55 tys. dolarów. Muzykowi udało się osiągnąć zakładaną kwotę z 215 dolarową nadwyżką. Po zakończeniu zbiórki aż do teraz słuch o projekcie zaginął.

Perkusista za pośrednictwem Instagrama poinformował o wkroczeniu These Gray Men do studia. Aktualnie zespół nagrywa wokale. Co ciekawe publiczna i internetowa wymiana zdań między Dolmayanem a Serjem Tankianem, wokalistą System Of A Down, sugeruje współpracę obydwu panów.

Pod postem mówiącym o rozpoczęciu prac w studiu Serj napisał:

“Kiedy dostanę te kobiece wokale, w których mnie obsadziłeś?”

John odpowiedział wokaliście:

“Haha, miałem nadzieję, że przyjdziesz po swojej podróży i zapytasz prywatnie, ale jestem pewny, że fani ucieszą się z tej publicznej rozmowy. Teraz zwracaj swoją uwagę na swoją żonę i podziwiaj widoki.”

Nie jest wykluczone, iż dzieło These Grey Men ujrzy światło dzienne szybciej niż nowy, zapowiadany krążek System Of A Down. W listopadzie ubiegłego roku Dolmayan mówił o wydaniu długo wyczekiwanego albumu SOAD w 2017 roku, ponieważ (według niego) zespół miał już napisanych 15 utworów. Niedługo po tej wypowiedzi głos zawarł basista grupy. Zdementował wiadomość o nowej płycie, dodając, że kapela sama nie wie, kiedy takowa miałaby się ukazać.
Źródło: Metalinjection.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

„Metalowe Wersety” zostały spisane

Tomasz Koza

Andreas Kisser o następnym solowym albumie

Dominika Kudła

Anaal Nathrakh zapowiada nowy album, premiera jesienią 2018 roku

Agata Laszuk

Lamb Of God rozstaje się z perkusistą

Agata Laszuk

Lacuna Coil prezentuje nowy teledysk

Lena Knapik

Posłuchaj nowego albumu Azarath w całości!

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!