Strona główna » Slayer przedstawia pierwsze strony swojego krwawego komiksu
INNE NEWSY

Slayer przedstawia pierwsze strony swojego krwawego komiksu

Już w zeszłym roku było wiadomo, że twórca hardcorowej kreskówki “Metalocalypse” Jon Schnepp, artysta z “Twilight Zone” Guiu Vilanova i Slayer połączą siły i stworzą dla Dark Horse komiks nawiązujący do twórczości zespołu. Pierwsze wydanie ukaże się 25 stycznia, a zamawiać je już można na stronie wydawnictwa za 4,99$. Czy warto? Przekonać może pierwsze sześć udostępnionych za darmo stron (patrz niżej).

Komiks zatytułowany “Slayer: Repentless” nawiązuje do ostatniej płyty kapeli. Historię otwiera dwóch braci, Adrian i Wyatt, którzy byli bohaterami teledysków do utworów “Repentless”, “You Against You” i “Pride in Prejudice”.

Schnepp powiedział:

Slayer jest ojcem chrzestnym trash metalu i zachowanie tego w komiksowym świecie było bardzo ważne dla mnie. Ich muzyka zawsze napierała na granice, odważnie mówiła o plagach dotykających całą ludzkość niezależnie od kultury. Zeskrobywał ten fornir z powierzchni życia i spoglądał w jego pustkę – to właśnie zawsze robił Slayer. Zrobiłem, co mogłem, żeby tak samo wejść w ten mrok bez strachu. Myślę, że metal i komiksy idą ręka w rękę, zwłaszcza w kwestii science-fiction, fantasy i horroru. Okładki albumów otwierają oczy umysłu na inne światy i pokazują, że pod względem kreatywności są takie same jak komiksy. (…) Sądzę, że fani komiksów i fani metalu korzystają z tego, co egzystuje poza normą i w tym buncie znajdują pewną jedność idei, które są zawarte i w muzyce i w tych zadrukowanych stronach. Ta synergia zawsze tam była.

Co ciekawe Kerry King przyznał, że nigdy nie był wielkim fanem komiksów. Ma ich parę z czasów, kiedy był bardzo młody. Uwielbia natomiast filmy na ich podstawie, takie jak “X-Men”, “The Avengers” czy “Iron Man”. Nie przeszkodziło to jednak w promowaniu projektu podczas Comic-Conu w San Diego, gdzie muzycy dali koncert.

W serii pojawią się jeszcze dwie części.
Podobne artykuły

Furia: prawie cała dyskografia jako winylowa reedycja

Dominika Kudła

Jeff „Mantas” Dunn: „Mosty między mną i Cronosem są doszczętnie spalone”

Agata Laszuk

Batushka (Krysiuk): nie będzie zakazu wydania nowej płyty i dawaniu koncertów

Tomasz Koza

Kiss zapowiada trasę po Europie

Lena Knapik

Jinjer rozpocznie jesienią prace nad nowym albumem

Agata Laszuk

Butcher Babies: Nowy utwór z „Lilith”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!