NEWSY WIDEO WYDARZENIA

Świeży teledysk do utworu z nadchodzącej płyty Battle Beast

Fiński zespół podzielił się właśnie ze swoimi fanami nowym klipem do utworu “Familiar Hell”. Piosenka pochodzi z czwartego krążka Battle Beast zatytułowanego “Bringer Of Pain”, który ukazać ma się już 17 lutego nakładem Nuclear Blast.

Eero Sipilä, basista kapeli, o nowym teledysku:

“Familiar Hell” jest chyba do tej pory naszą najodważniejszą przygodą na hard rockowym terytorium, prezentującą inną stronę albumu “Bringer Of Pain”. Diabelskie przymierze zgniatających riffów z chwytliwym refrenem sprawiło, że ta piosenka oczywiście stała się kandydatem na singla. Klip kręciliśmy około dwunastu godzin na zewnątrz w grudniu i przez większość czasu nie mieliśmy na sobie nic poza scenicznym ubiorem. Jeśli brzmi on zimno i nieprzyjemnie, to tylko dlatego, że tak naprawdę było. Na szczęście nie padało – zbyt dużo. Przez wzgląd na to wszystko, co przecierpieliśmy, mamy nadzieję, że się wam spodoba.

Płyta będzie pierwszą nagraną z nowym gitarzystą Joona’em Björkrothem, który dołączył do grupy w ubiegłym roku. Z poprzednim gitarzystą oraz autorem większości tekstów, Antonen Kabanenen, zespół rozstał się z powodu nieporozumień z pozostałymi członkami, których nie dało się pokonać.

Przypominamy, że “Familiar Hell” oraz inne utwory z nowego albumu z pewnością będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu Battle Beast, który odbędzie się 5 marca we wrocławskim klubie Liverpool.

Zostaw komentarz