Strona główna » Szczegóły nowego albumu Iced Earth
NEWSY PŁYTY

Szczegóły nowego albumu Iced Earth

Iced Earth szykuje się do wydania nowego krążka. “Incorruptible” ma się ukazać 16 czerwca. Zespół udostępnił już okładkę autorstwa Davida Newmana-Stumpa i Roy’a Younga, a gitarzysta grupy zdradza co nieco o warstwie tekstowej.

Jon Schaffer zapytany o to, czy fani mogą się spodziewać albumu koncepcyjnego, odpowiedział:

Nie ma żadnej koncepcji na tym albumie. Jest dziesięć indywidualnych utworów, które się ze sobą nie wiążą. Jeden z nich nazwaliśmy “Clear The Way, który opowiada o Irlandzkiej Brygadzie z Fredericksburg. Jest bardzo smutny, ale też epicki, trwa około 10 minut. Później mamy “Black Flag”, który jest piracką piosenką. Jest bardzo… Myślę, że wiele osiągnąłem tym tekstem, została opowiedziana tak potężna historia w tak niewielkim czasie. Myślę, że to będzie chyba najciekawszy utwór z całej płyty. Płytę będzie otwierać, tak jak naszą ostatnią europejską trasę, “Great Heathen Army”, która ma trochę wikiński charakter. “Seven Headed Whore” jest czymś bardzo brutalnym, jak kopniak w jaja. Na płycie będzie wiele różnych emocji i fajnych rzeczy.

W nową płytę mimo przeciwności losu zaangażował się też wokalista Stu Block, występujący z Iced Earth od 2011 roku. Zespół w 2015 roku musiał zrobić przerwę z powodu jego drugiej operacji kręgów szyjnych. Schaffer i Block wspólnie napisali tekst do utworu “Brother”, który opowiada o braterstwie, jakie ich łączy. Jak mówi Schaffer:

Przeszliśmy razem wiele gównianych sytuacji i mieliśmy mnóstwo wspaniałych momentów. To jasne, więź między nami jest bardzo mocna. Ta piosenka jest tak naprawdę dla nas. Zazwyczaj [Block] idzie w swoje miejsce i pracuje, ja idę w swoje i też pracuję. Nad niektórymi rzeczami siedzimy razem. Teraz jedyną wspólnie stworzoną rzeczą na nową płytę jest “Brother”.

Tracklista:

01. Great Heathen Army
02. Black Flag
03. Raven Wing
04. The Veil
05. Seven Headed Whore
06. The Relic (Part 1)
07. Ghost Dance (Awaken The Ancestors)
08. Brothers
09. Defiance
10. Clear The Way (December 13th, 1862)

Podobne artykuły

Dark Phantom zbiera fundusze na trasę koncertową… w Syrii

Agata Laszuk

Na nowym albumie Ozzy’ego Osbourne’a nie usłyszymy Zakka Wylde’a

Bartłomiej Pasiak

Me And That Man, Vader, Nocny Kochanek, Percival Schuttenbach na tegorocznej 3-majówce we Wrocławiu

Tomasz Koza

Tony Iommi pracuje nad zremasterowaną wersją „Forbidden” Black Sabbath

Bartłomiej Pasiak

Soilwork zakończył prace w studiu nad nową płytą

Lena Knapik

Negură Bunget kolejną gwiazdą Castle Party

Lena Knapik

Zostaw komentarz