Strona główna » Szczegóły nowego albumu Iced Earth
NEWSY PŁYTY

Szczegóły nowego albumu Iced Earth

Iced Earth szykuje się do wydania nowego krążka. “Incorruptible” ma się ukazać 16 czerwca. Zespół udostępnił już okładkę autorstwa Davida Newmana-Stumpa i Roy’a Younga, a gitarzysta grupy zdradza co nieco o warstwie tekstowej.

Jon Schaffer zapytany o to, czy fani mogą się spodziewać albumu koncepcyjnego, odpowiedział:

Nie ma żadnej koncepcji na tym albumie. Jest dziesięć indywidualnych utworów, które się ze sobą nie wiążą. Jeden z nich nazwaliśmy “Clear The Way, który opowiada o Irlandzkiej Brygadzie z Fredericksburg. Jest bardzo smutny, ale też epicki, trwa około 10 minut. Później mamy “Black Flag”, który jest piracką piosenką. Jest bardzo… Myślę, że wiele osiągnąłem tym tekstem, została opowiedziana tak potężna historia w tak niewielkim czasie. Myślę, że to będzie chyba najciekawszy utwór z całej płyty. Płytę będzie otwierać, tak jak naszą ostatnią europejską trasę, “Great Heathen Army”, która ma trochę wikiński charakter. “Seven Headed Whore” jest czymś bardzo brutalnym, jak kopniak w jaja. Na płycie będzie wiele różnych emocji i fajnych rzeczy.

W nową płytę mimo przeciwności losu zaangażował się też wokalista Stu Block, występujący z Iced Earth od 2011 roku. Zespół w 2015 roku musiał zrobić przerwę z powodu jego drugiej operacji kręgów szyjnych. Schaffer i Block wspólnie napisali tekst do utworu “Brother”, który opowiada o braterstwie, jakie ich łączy. Jak mówi Schaffer:

Przeszliśmy razem wiele gównianych sytuacji i mieliśmy mnóstwo wspaniałych momentów. To jasne, więź między nami jest bardzo mocna. Ta piosenka jest tak naprawdę dla nas. Zazwyczaj [Block] idzie w swoje miejsce i pracuje, ja idę w swoje i też pracuję. Nad niektórymi rzeczami siedzimy razem. Teraz jedyną wspólnie stworzoną rzeczą na nową płytę jest “Brother”.

Tracklista:

01. Great Heathen Army
02. Black Flag
03. Raven Wing
04. The Veil
05. Seven Headed Whore
06. The Relic (Part 1)
07. Ghost Dance (Awaken The Ancestors)
08. Brothers
09. Defiance
10. Clear The Way (December 13th, 1862)

Podobne artykuły

Eluveitie, Amaranthe, The Charm the Fury wspólnie na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Metallica wystąpi z Lady Gagą

Lena Knapik

Świeży teledysk do utworu z nadchodzącej płyty Battle Beast

Lena Knapik

Glenn Tipton (Judas Priest) wycofuje się z trasy w związku z chorobą Parkinsona

Dominika Kudła

Mleko, chleb, jajka, “Seasons in the Abyss”… Czyli kolejne tytuły od Biedronki

Dominika Kudła

Mikael Stanne (Dark Tranquillity): “Sądzę, że brzmienie z Göteborga zawsze z nami będzie”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!