Image default
NEWSY PŁYTY

Szczegóły nowego albumu Iced Earth

 

Jon Schaffer, gitarzysta Iced Earth, w niedawnym wywiadzie zdradził szczegóły nadchodzącej płyty. Dwunasty krążek zatytułowany “Incorruptible” ukaże się w maju przyszłego roku.

Początkowo krążek miał nosić nazwę “The Judas Goat”. Obecna nazwa motywowana jest tym, że samo Iced Earth również jest niezniszczalne, reprezentuje sobą 32 lata heavy metalu i za nic nie porzuci swojej wizji.

Schaffer przyznaje, że ubiegły rok niekonieczne upłynął kapeli nad pracą nad nowym materiałem. Gitarzysta kupił kilka budynków, które przekształcił na siedzibę zespołu wraz z własnym studiem. Dopiero ostatni miesiąc upłynął na wstępnych nagraniach i pisaniu utworów. Do studia na pięć, sześć tygodni Iced Earth wróci w styczniu. Wtedy też nadadzą “Incorruptible” ostateczny kształt. Porównując do poprzednich dzieł zespołu, Schaffer mówi:

Mam bardzo silne przeczucie, podobnie jak reszta zespołu, że ta płyta będzie specjalna. Położyłbym ją obok “The Dark Saga” [1996], “Something Wicked This Way Comes” [1998] i “Dystopia” [2014] – to jest ta liga nagrań. To naprawdę będzie czymś wyjątkowym. Wiem, że muzycy zawsze tak mówią, ale tu naprawdę się coś dzieje, jest świetnie. Jesteśmy bardzo podekscytowani.

Wiadomo, że “Incorruptible” będzie się składał z dziesięciu niezależnych piosenek. W proces pisania nie był włączony gitarzysta Jake Dreyer, który niedawno dołączył do zespołu. W ocenie Jona:

Jake będzie grał solówki na płycie. Ma świetne pomysły. Kiedy go przesłuchiwałem, chciałem usłyszeć, czy ma głowę oryginalnych pomysłów – ma. Z pewnością pod względem energii. Jake ma 24 lata, wnosi bardzo świeżą energię.

Podobne artykuły

Tarja: “O Come, O Come, Emmanuel” już dostępne

Agata Laszuk

Slipknot szykuje materiał na nowy album. Mick Thomson o operacji kręgosłupa.

Lena Knapik

Posłuchaj utworu z nowej płyty Cavalera Conspiracy

Lena Knapik

Zostaw komentarz