Tarja Turunen wyda „Feliz Navidad” jako charytatywny singiel

Za kilka tygodni święta, o czym zapewne przypominają Wam wszechobecne dekoracje i „Last Christmas” wałkowane do niemożliwości, jednak nie wszyscy cieszą się z powodu ich nadchodzenia. We wrześniu oceniany jako huragan piątej kategorii huragan Irma uderzył w karaibską wyspę Barbuda, zmuszając ponad półtora tysiąca ludzi do ucieczki ze swoich domów w celu ratowania życia.

Ze względu na fakt, że większość partii wokalnych na nowym, wydanym ostatnio albumie Tarji „From Spirits And Ghosts” było nagrane na wspomnianej wyspie, a sama Tarja odczuwa głęboką więź z tym miejscem i jego mieszkańcami, wokalistka wraz z earMUSIC postanowiła pomóc.

Wspólnie z takimi muzykami jak Michael Monroe, Doro, Tony Kakko (Sonata Arctica), Elize Ryd (Amaranthe), Marko Saaresto (Poets Of The Fall), Timo Kotipelto (Stratovarius), Simone Simons (Epica), Cristina Scabbia (Lacuna Coil), Joe Lynn Turner (Rainbow, Deep Purple), Floor Jansen (Nightwish), Hansi Kürsch (Blind Guardian) i Sharon del Adel (Within Temptation), Tarja nagrała nową wersję kolędy „Feliz Navidad”. Wszelkie dochody z jej sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc potrzebującym – ponadto wytwórnia earMUSIC podwoi uzyskaną kwotę.

Jak wyjaśnia Tarja:

Maleńka karaibska wysepka Barbuda została zniszczona przez huragan Irma, najpotężniejszy zanotowany od 200 lat sztorm na Oceanie Atlantyckim, którego prędkość docierałą do 200km na godzinę przez całą dobę. Około 90% struktur krajowych i pojazdów zostało zniszczonych. Irma przeszła nad Barbudą wczesnym rankiem w środę 6 września jako huragan piątej kategorii. Wysepka ta jest zlokalizowana pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Morzem Karaibskim i stanowi część państwa Antigua i Barbuda – obecnie jednak jest niemalże opuszczona, spustoszona przez kataklizm. Niemalże wszyscy z 1,500 mieszkańców zostali przeniesieni na siostrzaną wyspę, Antiguę. Drogi i systemy komunikacyjne zostały zrujnowane; odbudowanie ich zajmie miesiące lub lata. Mam dom na wyspie Antigua już od kilku lat, mam tam przyjaciół, wiem też jak żyją lokalni mieszkańcy i jak bardzo nieprzygotowani byli na tak wielką skalę zniszczeń. Tuż przed uderzeniem Irmy skończyłam nagrywanie mojego zimowego albumu ‘From Spirits And Ghosts’ na Antigui. W tamtym czasie pochłaniały mnie już myśli związane ze świętami i natychmiast zdałam sobie sprawę, że dla mieszkańców Barbudy będą to bardzo przykre, mroczne święta – zarówno w tym roku, jak i w latach nadchodzących. Chciałam znaleźć jakiś sposób, by dać im nadzieję na jaśniejszą przyszłość – zbliżające się święta dały mi perfekcyjną wymówkę, by zadzwonić do moich drogich przyjaciół i poprosić o pomoc w zebraniu funduszy dla mieszkańców Barbudy.

Przeznaczymy wszelkie dochody, jakie przyniesie sprzedaż nagranej przez nas specjalnej wersji ‘Feliz Navidad’ na pomoc mieszkańcom, a moja wytwórnia earMUSIC przeznaczy na ten cel drugą taką samą kwotę, jaką uda nam się uzbierać. Kiedy nadejdzie ten moment, upewnię się, że darowizna trafi we właściwe ręce. Z całego serca chciałabym podziękować wszystkim moim przyjaciołom – Michaelowi, Doro, Tony’emu, Elize, Marko, Timo, Simone, Cristinie, Joe, Floor, Hansiemu i Sharon. Jest to dla mnie wielka radość i zaszczyt, że zgodziliście się stać tego częścią – Wasze głosy będą niosły nadzieję.

Wszystkich was proszę o rozpowszechnianie informacji o tym projekcie charytatywnym, tak, by fani i wielbiciele muzyki mogli się o nim dowiedzieć. Czas się zjednoczyć w obliczu tak dobrego celu. Możecie rewidować sobie styl muzyczny, produkcję, brzmienie czy też wykonania osób w to zaangażowanych, jednak tym razem powinniśmy skupić się na czymś innym. Drodzy fani, mam szczerą nadzieję, że w ten sposób możemy coś zmienić. Jeśli nie przywykliście do kupowania muzyki w formie cyfrowej czy nie kolekcjonujecie płyt winylowych, niech nie powstrzyma Was to od pomagania. Zróbcie to dla ludzi zamieszkujących Barbudę. Proszę, podzielcie się tą piosenką ze wszystkimi znajomymi i poproście ich o to samo. Z głębi naszych serc chcielibyśmy życzyć wam Wesołych Świąt.

Singiel „Feliz Navidad” będzie dostępny do zakupu w postaci zawartości cyfrowej 8 grudnia 2017. W oficjalnym sklepie Tarji pojawi się w formie limitowanej do 1000 kopii wyjątkowej, 7” płyty winylowej dostępnej wyłącznie w tym miejscu.


Źródło: Metalstorm.net / Fot. Materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *