Image default
NEWSY PŁYTY

Tobias Forge (Papa Emeritus): “To ciężka płyta z ciężkim tematem przewodnim”


Jak już wiemy, Ghost ma w planach wydanie czwartego, niezatytułowanego jeszcze albumu późną wiosną lub wczesnym latem. Następca płyty „Meliora” został nagrany w zeszłym roku, w studiu Artery w Sztokholmie, z udziałem producenta Toma Dalgety (Opeth, Royal Blood) i został zmiksowany w styczniu w Westlake Studios w Kalifornii przez Andy’ego Wallace’a (Nirvana, Slayer).


Przeczytaj recenzję: Ghost – Ceremony and Devotion


W rozmowie z Revolver założyciel i wokalista zespołu, Tobias Forge – czy też Papa Emeritus – zdradził nieco na temat nadchodzącego albumu:

Krąży on luźno wokół konceptu śmierci i zagłady. Jego motywem przewodnim są czasy średniowiecza, jednak jego korzenie sięgają wielu aktualnych spraw. Czarna Śmierć [plaga] jest świetnym przykładem punktu zwrotnego dla całej cywilizacji. Wymierały całe wioski. Większość ludzi posiadała dość nikłą wiedzę, więc wszystko sprowadzało się do Boga lub Diabła – i do ich wiary, będącej poddawaną próbie: ‘Czym zasłużyliśmy na to, by zaatakowała nas tak straszna plaga? To na pewno kara za brak bojaźni bożej’ i tego typu bzdury.

Wiele z tych rzeczy można dziś dostrzec w manieryzmach występujących online. W wielu sprawach cofnęliśmy się o kilka kroków wstecz, bo teraz bliżej jest do tego, co było w starych czasach, kiedy ludzie stali na głównym placu i znienacka mieliśmy sytuację jak z ‘Żywotu Briana’ Monty Pythona: ‘Ukamienujcie go! Ra! Ra! Ra!’. Publiczne osądy mają to do siebie, że są błyskawiczne, niemożliwe do kontroli i sprawiają, że do głosu dochodzą najbardziej pierwotne z naszych instynktów.

W innym wywiadzie, udzielonym Metal Hammerowi, Forge określił nowy album następująco:

To album o bardzo jasnym brzmieniu. Jednocześnie powiedziałbym, że jest bardzo ciężki, ale nie ‘ciężki’ z punktu widzenia Metal Hammera – metalowy do szpiku kości. To ciężka płyta z ciężkim tematem przewodnim. Myślę, że panujący na niej nastrój jest bardzo poważny.

Źródło: Blabbermouth. net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Tobias Forge: „Wiele zespołów nie pojmuje, jak wiele pracy należy włożyć w sukces”

Agata Laszuk

Urocza Anneke van Giersbergen zaprasza na krakowski koncert VUUR (Wideo)

Tomasz Koza

Wolves in the Throne Room: streaming nowego albumu “Thrice Woven”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz