Trauma – reedycja „Comedy is Over” w Deformeathing Production
22 września ukaże się reedycja debiutanckiego albumu Trauma „Comedy is Over”. Oryginalne taśmy ze studia S.L. zostały poddane masteringowi za który odpowiedzialny jest Piotr Gruenpeter z Satanic Audio. Zupełnie nowa szata graficzna przygotowana przez Archart Studio. Płyta poszerzona o jeden bonusowy utwór.

Pre-order wydawnictwa dostępny jest na stronie Deformeathing Production. Na profilu Bandcamp wytwórni udostępniony został jeden utwór do odsłuchu:

„Comedy is Over” to bezapelacyjnie jeden z kamieni milowych polskiej sceny death metal. Album pierwotnie ukazał się w 1996 roku i zdecydowanie wyprzedzał swoje czasy wizjonerstwem, odwagą kompozycyjną i pomimo, że był to debiut, dojrzałością aranżacji. Całości dopełniają zaskakujące i niebanalne teksty. Zespół zebrał za swój debiut masę pozytywnych recenzji goszcząc w największych magazynach na całym świecie. Problemem pozostawał fakt, że od ponad 15 lat album ten był niedostępny… Aż do teraz.

Oto jak sprawę komentuje Mister:

Słuchając po latach tych utworów, czuje się jakbym przewracał kolejne strony rodzinnego albumu ze zdjęciami i przyznam, że łezka w oku przy tym się kręci. Widzę jak upływający czas zmieniał nas, rodził doświadczenie i dawał swobodę kreowania własnej muzycznej przestrzeni. Wracają wspomnienia, klimat tamtych czasów, emocje jakie wówczas nami targały i muzyczne inspiracje, dzięki którym rozwijał się styl Traumy. To wszystko wyryte jest w kompozycjach zawartych na „Comedy is Over” i ma dla mnie niezwykłą sentymentalna wartość. Po 20 latach ta muzyka smakuje jak stare wino, gdyż ma wyraźny aromat, charakter i moc. W moim subiektywnym odczuciu brzmi ona wciąż szczerze i aktualnie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć Wam Traumatycznych doznań w zderzeniu z jej zawartością :).

Trauma - Comedy is OverTracklista:

1. Intro
2. Incertitude
3. Relief
4. This Can’t Be True
5. Perfection
6. Comedy Is Over
7. Naked Truth
8. Outro

 

 

 

 

 

Inf. Prasowa / Fot. Materiały prasowe

KOMENTARZE

  • lah
    7 września 2017 | 13:48
    Link

    Super! Dobrze że są firmy którym chce się wydawać takie zakurzone perełki polskiej sceny, żeby nie przepadły zapomniane. Mam kasetę z Vox Mortis, cd z Pagan Records, ale i tą kupię do kolekcji. Nie pozwólmy wspaniałej muzyce odejść w zapomnienie.. BETRAYER, ARMAGEDON, SPARAGMOS, BOREA, DAMNATION, … Bardzo się cieszę również z wydanych niedawno demówki i debiutu płytowego MORDOR przez Witching Hour. Przecież Baron Records wydawał kiedyś na prawdę perełki na cd.. Przykładowo wydany w 1994 roku “Calamity” BETRAYER to dla mnie jeden z najlepszych albumów death metalowych wszechczasów! A mało kto go zna niestety. No i tak sobie myślę że to już chyba ostatni dzwonek żeby wydawać tą muzykę jako re edycje na cd, no bo kto jak nie dzisiejsze pokolenie 40-latków to kupi za 10-20 lat powiedzmy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *