INNE NEWSY

Troy Sanders (Mastodon) o zdobyciu GrammyW niedzielę odbyła się 60. ceremonia rozdania nagród Grammy. Wśród laureatów znalazł się m.in. Mastodon, wygrywając utworem „Sultan’s Curse” w kategorii „Najlepsze wykonanie metalowe”. Wokalista grupy, Troy Sanders, określił wygraną jako „doświadczenie całkiem surrealistyczne”.

Nie zakładaliśmy zespołu z myślą, by zdobyć któregoś dnia Grammy. To jeden z najbardziej oddalonych na radarze celów, gdy zaczynasz z przyjaciółmi przygodę z muzyką. Nie spodziewaliśmy się dotrzeć do tego punktu w naszej karierze. Ale skoro już tu dotarliśmy, zyskaliśmy uznanie – pozostaje nam tylko się cieszyć.

Mastodon był przedtem nominowany czterokrotnie.

Troy Sanders uściślił jednak, że nie czuł zawodu w związku z nieotrzymaniem nagrody w poprzednich latach, ponieważ nigdy jej nie oczekiwał.

Jestem teraz w Akademii – raz nominowany stajesz się jej częścią. Bierzesz udział w głosowaniu miesiące przed galą, brnąc przez setki możliwości dla każdej kategorii. „Rockowy album roku” – około ośmiuset opcji. „Utwór roku” – tysiące. Więc kiedy dochodzi do pięciu nominowanych, nieopisanym uczuciem jest ujrzeć swój zespół.

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Nominowani w kategorii „Najlepsze metalowe wykonanie” byli także:

W głosowaniu bierze udział około 13 tys. członków Narodowej Akademii Sztuki i Techniki zrzeszającej osoby związane zawodowo z branżą muzyczną. Głosowaniu podlega ponad 22 tys. dzieł.


Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Polska premiera filmu “Lords of Chaos”

Dominika Kudła

Pierwsze opinie na temat filmu “Lords Of Chaos” są… dobre!

Lena Knapik

In Flames wypuścił własną markę ginu

Lena Knapik

Zostaw komentarz