INNE NEWSY

Troy Sanders (Mastodon) o zdobyciu GrammyW niedzielę odbyła się 60. ceremonia rozdania nagród Grammy. Wśród laureatów znalazł się m.in. Mastodon, wygrywając utworem „Sultan’s Curse” w kategorii „Najlepsze wykonanie metalowe”. Wokalista grupy, Troy Sanders, określił wygraną jako „doświadczenie całkiem surrealistyczne”.

Nie zakładaliśmy zespołu z myślą, by zdobyć któregoś dnia Grammy. To jeden z najbardziej oddalonych na radarze celów, gdy zaczynasz z przyjaciółmi przygodę z muzyką. Nie spodziewaliśmy się dotrzeć do tego punktu w naszej karierze. Ale skoro już tu dotarliśmy, zyskaliśmy uznanie – pozostaje nam tylko się cieszyć.

Mastodon był przedtem nominowany czterokrotnie.

Troy Sanders uściślił jednak, że nie czuł zawodu w związku z nieotrzymaniem nagrody w poprzednich latach, ponieważ nigdy jej nie oczekiwał.

Jestem teraz w Akademii – raz nominowany stajesz się jej częścią. Bierzesz udział w głosowaniu miesiące przed galą, brnąc przez setki możliwości dla każdej kategorii. „Rockowy album roku” – około ośmiuset opcji. „Utwór roku” – tysiące. Więc kiedy dochodzi do pięciu nominowanych, nieopisanym uczuciem jest ujrzeć swój zespół.

Kurtki dla fanów rocka i metalu!
Oryginalne kurtki dla fanów rocka i metalu.

Nominowani w kategorii „Najlepsze metalowe wykonanie” byli także:

W głosowaniu bierze udział około 13 tys. członków Narodowej Akademii Sztuki i Techniki zrzeszającej osoby związane zawodowo z branżą muzyczną. Głosowaniu podlega ponad 22 tys. dzieł.


Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Metalmania 2018: ruszyła sprzedaż promocyjnych biletów

Tomasz Koza

Brutal Assault 2017: zmiany w składzie

Tomasz Koza

Samael: Vorph na temat „Hegemony” (wywiad)

Agata Laszuk

Zostaw komentarz