Strona główna » Twórczość Evanescence – co myślą polscy dziennikarze muzyczni?
INNE NEWSY WYDARZENIA

Twórczość Evanescence – co myślą polscy dziennikarze muzyczni?

„Bring Me To Life” został wybrany jako ulubiony utwór Evanescence przez polskich fanów! A co myślą dziennikarze muzyczni o najpopularniejszych przebojach tego legendarnego zespołu, który już 20 czerwca zagra w warszawskim Torwarze?

1. My Immortal – najpopularniejszy utwór zespołu na oficjalnym kanale YouTube.

Fortepianowa ballada, cudnie brzmiąca, także dzięki smyczkom i niepowtarzalnej, krystalicznie czystej barwie głosu Amy Lee. Po dwóch ostrych singlach z płyty „Fallen”, ten utwór ukazał światu wszechstronność Evanescence – komentuje Paweł Brzykcy z magazynu Teraz Rock.

2. Bring Me To Life – blisko 340 milionów wyświetleń teledysku do tej piosenki.

Piosenka, która stała się tak popularna, że została memem na 4chanie. Czy faktycznie zasługuje na swoją popularność? I tak i nie. Wielkim atutem utworu jest na pewno charyzmatyczny głos Amy Lee. Nie można jej odmówić talentu i umiejętności. Minusem na pewno jest występ Paula McCoya. Jego głos nie wyróżnia się niczym, szczególnie na tle kapel, które w tamtym czasie powstawały. Kompozycja jest prosta i wpada do ucha na tyle, że piosenka do dziś szturmuje niektóre stacje radiowe – twierdzi Stanisław Gacki z portalu deathmagnetic.pl

3. Going Under – trzeci najpopularniejszy utwór Evanescence pod względem odtworzeń.

Tematem tego utworu jest toksyczna relacja między mężczyzną a kobietą, w której jedna ze stron postanawia w końcu powiedzieć “dość”. Nie jest to jednak takie proste. Z jednej strony Amy silnym głosem krzyczy, że teraz może już sobie radzić sama, z drugiej jednak woła: “Idę na dno, zatapiając się w tobie”. Energetycznej piosence towarzyszy równie energetyczny klip, w którym Amy Lee próbuje uwolnić się od demonów, które osaczają ją ze wszystkich stron. W teledysku możemy też zobaczyć niesamowite ujęcia, na których wokalistka Evanescence śpiewa pod wodą, co z pewnością było dla niej nie lada wyzwaniem. Całość jest więc przyjemna, nie tylko dla ucha, ale i oka. Mała ciekawostka: Gorset w stylu wiktoriańskim, który Amy ma na sobie w teledysku, kosztował aż dwa i pół tysiąca dolarów – wyjaśnia Marek Teler z Heavy Metal Pages.

4. Lithium – drugi singiel z płyty The Open Door.

Najpiękniejsza ballada z płyty „The Open Door”. Melodia i głos Amy Lee czarują tym bardziej, że tekst także jest wyjątkowy. W tej piosence chodzi o obawę zarówno przed samotnością, jak i przed… szczęściem, które mogłoby jednostkę twórczą wprowadzić w zbyt błogie odrętwienie – dodaje Paweł Brzykcy z Teraz Rock.


5. Everybody’s Fool – ponad 60 milionów wyświetleń na YouTube.

Jako ostatni singel promujący album „Fallen”, kawałek „Everybody’s Fool”, nie zyskał wystarczającej atencji mediów, a szkoda, bo jest to bodaj mój ulubiony singel z tego albumu. Zabawnym faktem z nim związanym jest to, że w ubiegłym roku Amy Lee przyznała się do tego, że tekst, który napisała, był pochopną oceną osób o oportunistycznym podejściu do życia. Mimo to, zespół nie tylko gra go na koncertach, ale otwierał nim swoje występy na ostatniej trasie koncertowej po USA – przypomina Marcin Kubicki dziennikarz muzyczny.

Evanescence wystąpi w warszawskim Torwarze 20 czerwca 2017 roku. Wejściówki na to wydarzenie można nabywać poprzez stronę prestigemjm.com, eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.


Podobne artykuły

Spotkanie z gitarzystą Korn w Polsce

Tomasz Koza

Watain w listopadzie na jedynym koncercie w Polsce

Dominika Kudła

The Devil Wears Prada za miesiąc zagra w Poznaniu

Tomasz Koza

Amon Amarth wypuścił wikińską grę mobilną w stylu arcade

Lena Knapik

Iron Maiden w Polsce. Bilety już dostępne, sprawdź ceny

Tomasz Koza

Samael podczas Castle Party 2018 nagrywał nowy teledysk

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!