MUZYKA NEWSY PŁYTY

We Sell The Dead prezentuje utwór z debiutanckiej płyty


We Sell The Dead, czyli zespół złożony z Niclasa Engelina (In Flames, Engel), Jonasa Slättunga (Drömriket), Gasa Lipsticka (byłego muzyka HIM) oraz Apolla Papathanasio (Spiritual Beggars, Firewind), zaprezentował teledysk do utworu “Echoes Of An Ugly Past”. Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu grupy, zatytułowanego “Heaven Doesn’t Want You And Hell Is Full”, który ukaże się 23 lutego nakładem earMUSIC.

We Sell The Dead opisuje swoje brzmienie jako ciężkie i melodyjne, przenoszące słuchacza w wiktoriańską epokę.

Wydobywane przez muzyków dźwięki inspirowane są światem, w którym pompatyczne rezydencje i zniechęcający luksus głęboko kontrastują z okrucieństwem rynsztoka. To świat, który cuchnie histerią, ale też charakteryzuje się poczuciem mistyki i mrocznego romantyzmu.

We Sell The Dead naciąga swoją narrację do granic, bawiąc się przy tym tematyką duchów, śmierci i religii. Pomimo odniesień do wiktoriańskich czasów utrzymuje nowoczesne i aktualne podejście, które przekłada na znany nam świat.

Jak mówi Jonas Slättung:

Od późnego 1800 roku, czyli czasu, który ogromnie inspirował nasz zespół, zaczął się jeden z większych, mroczniejszych i tajemniczych kryminałów: Kuba Rozpruwacz. Nie wiemy w stu procentach, kim on był, jednak znamy jego przerażające czyny. Wszystkie te wizualizacje, które mieliśmy w głowie, w połączeniu z nieco makabrycznymi tekstami pozwoliły nam myśleć o tym, że nasza muzyka brzmi tak, jakby heavy metal istniał w XIX wieku lub jakby Kuba Rozpruwacz przeniósł się do przyszłości i dołączył do metalowej kapeli. We Sell The Dead byłby jego oczywistym wyborem. Prawdopodobnie czułby się z nami jak w domu.

We Sell the Dead - "Heaven Doesn't Want You And Hell Is Full" album

Tracklista: “Heaven Doesn’t Want You And Hell Is Full”:

01. The Body Market
02. Echoes Of An Ugly Past
03. Leave Me Alone
04. Imagine
05. Turn It Over
06. Too Cold To Touch
07. Trust
08. Pale And Perfect
09. Silent Scream

Podobne artykuły

Wokalista Suicide Silence broni swojego zespołu

Lena Knapik

Członkowie Rotting Christ podejrzani o terroryzm i satanizm zostali aresztowani w Gruzji

Dominika Kudła

Igor Cavalera wspomina Lemmy’ego

Lena Knapik

Rammstein opuścił studio. Następca „Liebe ist für alle da” w drodze

Dominika Kudła

„Heavy Trip” na Blu-Ray i DVD – poznaj historię tyłka nabitego na pal

Szymon Grzybowski

Cryptopsy i Dule Tree zagrają w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz