Strona główna » Wielkie zjednoczenie Helloween na światowej trasie
INNE NEWSY

Wielkie zjednoczenie Helloween na światowej trasie

Helloween startuje z nową trasą, podczas której szeregi zespołu zasili jego dwóch byłych członków – wokalista Michael Kiske oraz gitarzysta Kai Hansen. Na trasie zatytułowanej “Pumpkins United” zabrzmią utwory pochodzące z trzech dekad istnienia kapeli.

Podczas “Pumpkins Unied” zagrają:

Michael Kiske – wokal
Kai Hansen – gitara
Michael Weikath – gitara
Markus Grosskopf – bass
Andi Deris – wokal
Sascha Gerstner – gitara
Daniel Löble – perkusja

Michael Kiske, który śpiewał w Helloween od 1987 do 1993, a w 2010 roku założył zespół Unisonic, mówi:

Granie oryginalnych utworów Helloween z Unisonic było pewnym rodzajem retrospekcji, ale granie z oryginalnym lineupem i Andim będzie czymś naprawdę specjalnym.

Nie wiadomo, co wpłynęło na zmianę zdania. W 2013 roku Kiske jeszcze usilnie twierdził, że nie ma opcji wspólnego grania z kapelą. W wywiadzie dla “Dead Rhetoric” zdradził:

Przez lata wyrządzili mi wiele krzywd. Nie chcę nikogo winić, ale oskarżyli mnie o rzeczy, które nie były w porządku. Za daleko zabrnęli z przekonywaniem starych fanów do tego, że dobrze, że już z nimi nie gram. Rzeczą, która naprawdę mnie wkurzyła, była gadka o “muzycznym kierunku”. Tak, jakbym był tą osobą, która mówi wszystkim jaką muzykę ma robić. (…) Mówiłem, że jestem zwolennikiem godzenia się, ale przeszłości cofnąć się nie da. Mogę łatwo przebaczyć, ale nigdy nie zapomnę.

Wiadomo, że pierwszy występ ma się odbyć w Sao Paulo w Brazylii. Później zespół wystąpi jeszcze w wybranych miastach Ameryki Południowej, Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. Helloween zapowiada, że koncerty mają trwać po trzy godziny i towarzyszyć im będzie wiele niespodzianek. Nadzieję na koncert w Polsce daje fragment nagrania z koncertu podczas Przystanku Woodstock w 2011 roku, użyty w spocie reklamującym “Pumpkins United”.


Podobne artykuły

Samael prezentuje koncertowy teledysk do “Rite of Renewal”

Dominika Kudła

KoЯn ponownie zagra w Polsce!

Tomasz Koza

Znamy pełny line-up festiwalu Prog In Park

Tomasz Koza

Neil Fallon z Clutch wspiera walkę z pedofilią w sieci

Redakcja

Perkusista Batushki komentuje konflikt w zespole – oświadczenie Marcina Bielemiuka

Paweł Kurczonek

Tajemnicze aresztowanie członków Dead Cross

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!