Strona główna » Wieści z obozu Eluveitie i ex-Eluveitie
NEWSY PŁYTY WYDARZENIA

Wieści z obozu Eluveitie i ex-Eluveitie

To już oficjalne – wielkimi krokami zbliża się nowy album szwajcarskiej formacji Eluveitie. Akustyczne “Evocation II” będzie długo wyczekiwaną przez fanów Helwetów kontynuacją “Evocation I – The Arcane Dominion”, wydaną w 2009 roku. Zespół planuje zacząć nagrywanie jeszcze w tym roku, a sam krążek pojawić ma się wiosną przyszłego roku.

Chrigel Glanzmann (wokalista) komentuje:

Oczekujemy na “Evocation II”! Koncepcja tego albumu siedziała w naszych głowach już od wielu lat i mocno dojrzewała. Nasz drugi akustyczny album będzie kontynuacją tradycji pierwszego, jednak o bardziej surowym, folkowym i mistycznym wydźwięku. Będzie celtycka mitologią w czystej formie, przeistoczoną w muzykę.

Rafael Salzmann (gitarzysta) dodaje:

Dokładnie! Jesteśmy zmotywowani i kreatywni! “Evocation II” będzie folkowym albumem nasyconym detalami.

Kapela zapowiedziała także swoją pierwszą akustyczną trasę koncertową, która obejmie Szwajcarię. Natomiast polscy miłośnicy Eluveitie będą mieli szansę ujrzeć i usłyszeć zespół ze standardowym repertuarem już 18 grudnia w katowickim Mega Clubie.

Przypomnijmy również, że w tym roku szeregi Eluveitie zostały uszczuplone. W czerwcu, po wydaniu sześciu albumów, zagraniu tysięcy koncertów w ponad 45 krajach, wypowiedzenie z zespołu otrzymał bębniarz Merlin Sutter, co w konsekwencji spowodowało odejście wokalistki Anny Murphy oraz gitarzysty Ivo Henziego. Trio ma się świetnie, założyło Cellar Darling i właśnie wydało pierwszy singiel zatytułowany “Challenge”, o którym mówi:

“Challenge” opowiada o wewnętrznych zmaganiach, walce, jaką toczysz przeciwko sobie i światu. To ty, krzyczący na siebie w lustrze i pnący się coraz wyżej na nowo odkrytej sile. To ponoszenie porażki, to zwyciężanie, to osiąganie. Bipolarny taniec zwany życiem.

Formacja dopowiada, że jedyną rzeczą, którą nigdy nie ustała, jest muzyka płynąca w ich żyłach. Efektu można posłuchać poniżej:

Podobne artykuły

Świeży teledysk do utworu z nadchodzącej płyty Battle Beast

Lena Knapik

Kamelot przedstawia teledysk “Amnesiac”

Agata Laszuk

Muzyk Belphegor zaatakowany przez ortodoksyjnego Rosjanina

Tomasz Koza

Myrkur przedstawia teledysk do utworu “Ulvinde”

Lena Knapik

Pierwsze opinie na temat filmu “Lords Of Chaos” są… dobre!

Lena Knapik

Deep Purple na pożegnalnym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!