Zespół Sepultura
Strona główna » Wokalista Sepultury o warstwie lirycznej “Machine Messiah”
NEWSY PŁYTY

Wokalista Sepultury o warstwie lirycznej “Machine Messiah”


Derrick Green, wokalista Sepultury zdradził niedawno, jakiej tematyki fani mogą się spodziewać w tekstach piosenek na nowym albumie “Machine Messiah”. Płyta ma się ukazać już 13 stycznia nakładem Nuclear Blast.

Jak mówi Green:

Wystarczy tylko spojrzeć, jak ludzie są zaabsorbowani elektroniką, technologią i swoimi telefonami. Prawie jakby nadszedł nowy mesjasz, a wszyscy go wielbili. To przejmuje kontrolę nad naszym życiem. Czujemy się z tym bezpiecznie, ale kiedy tego nie mamy – wariujemy. Zauważyliśmy to zjawisko podczas procesu pisania i podróżowania po świecie. W tym samym czasie wiele rzeczy się wydarzyło w polityce. Wiele rzeczy z udziałem technologii, jak cyberprzemoc czy fałszywe wiadomości, kiedy ludzie rozpaczliwie próbują coś publikować bez sprawdzenia faktów w pierwszej kolejności. Tak więc cała ta dezinformacja, polityka i technologia jest definitywnie zawarta na naszym albumie.

Wokalista szczególną uwagę zwraca również na sam fenomen fałszywych wiadomości, twierdząc, że dziennikarskie standardy wybitnie się obniżyły, a wiadomościami zamieszczonymi w internecie można łatwo manipulować. Docierają one online do szerokiej publiczności. Green kontynuuje:

To naprawdę obrzydliwe, ponieważ masa ludzi wierzy w te informacje. Cokolwiek widzą, biorą to za fakt. […] W internecie trzeba przesiać wiele wiadomości, żeby znaleźć te dobre rzeczy, które znajdują się pod tym bagnem kłamstwa i negatywności, które ludzie tam zamieszczają.


Podobne artykuły

Goście na nowej płycie Me And That Man robią wrażenie!

Bartłomiej Pasiak

Richie Faulkner: Utwory Judas Priest z gitarowego punktu widzenia nigdy nie były super-techniczne

Agata Laszuk

Dolores O’Riordan – ujawniono przyczynę śmierci

Dominika Kudła

Evanescence po raz pierwszy wystąpi w Polsce

Tomasz Koza

Abbath: nowy album w lipcu tego roku

Dominika Kudła

Roger Miret (Agnostic Front): “Sądzę, że wszyscy wzajemnie się inspirujemy”

Dominika Kudła

1 komentarz

REv 19 grudnia 2016 at 16:38
0

Wokalista Sepultury to Max Cavalera to raz, a dwa Sepultura sonczyła się w 96 roku, od tamtego czasu to nieudana podróbka…

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!