Strona główna » Xandria z nowym teledyskiem
NEWSY PŁYTY WIDEO

Xandria z nowym teledyskiem

Niemiecko-holenderski zespół zamieścił w internecie klip do “Call Of Destiny”. Utwór pochodzi z nowego albumu “Theater Of Dimensions“, który ukaże się już 27 stycznia nakładem Napalm Records.

O inspiracjach dotyczących pisania i nagrywania nowego krążka Xandria opowiada:

Po wypuszczeniu “Sacrificum” [w 2014 roku] rozpoczęliśmy naszą największą trasę. Ponad 150 koncertów, które dawaliśmy na całym świecie. Przebrnęliśmy przez tak wiele różnych krajów i kultur. Przez tak wiele inspirujących wymiarów. Wróciliśmy bogaci o ogrom wspomnień, czasami tylko kawałków, które i tak pozostały w naszych głowach. One pozwoliły nam zobaczyć kim jesteśmy i gdzie nasza muzyka ma zmierzać. (…) To wszystko przyczyniło się do najbardziej kolorowego albumu Xandrii do tej pory, który zawiera nasze najcięższe i najbardziej emocjonalne momenty. I kolejny raz producent Joost Van Den Broek zrobił fenomenalną robotę, oddając atmosferę w najdrobniejszych szczegółach.

Zespół opisuje album jako “hiperemocjonalny romans”, któremu nie brak ciężkości. Do niektórych utworów zostali zaproszeni znamienici wokaliści, m.in. Henning Basse z Firewind, Björn Strid z Soilwork czy Zaher Zorgati z Myrath. Efekt współpracy ze Stridem został już ujawniony w grudniu ubiegłego roku w singlu “We are Murders (We All)”.

ZAMÓW ZESTAW “THEATER OF DIMENSIONS”

Podobne artykuły

„Scream for me Sarajevo” – o historycznym koncercie wśród świszczących kul i spadających bomb

Agata Laszuk

Marilyn Manson powrócił na scenę… celując w fanów z karabinu

Agata Laszuk

Premiera nowego albumu Lamb of God w okolicach Gwiazdki 2019

Agata Laszuk

Metallica znów zagra z orkiestrą – będzie S&M2!

Szymon Grzybowski

Slipknot: Jak powstawał teledysk do “All Out Life”?

Agata Laszuk

Manilla Road i Hellbringer zagrają w Warszawie i Gliwicach

Tomasz Koza

Zostaw komentarz