NEWSY SPECJALNE

Zagrożenie terrorystyczne na Rock am Ring w Niemczech. Pierwszy dzień przerwany.

Niemiecka policja wezwała do ewakuacji popularnego festiwalu Rock Am Ring organizowanego w Neuerburgu w pierwszym dniu jego trwania. Przyczyną było zagrożenie terrorystyczne.

Organizatorzy imprezy w oficjalnym oświadczeniu napisali:

Ze względy na zagrożenie terrorystyczne policja zaleciła nam przerwanie festiwalu. Prosimy wszystkich uczestników o spokojne opuszczenie terenu festiwalu i przemieszczenie się w stronę wyjść i pola kempingowego. Musimy wspierać śledztwo policji. Mamy nadzieję, że jutro będziemy mogli kontynuować. Dziękujemy za współpracę.

W imprezie, która potrwa do niedzieli, bierze udział około 80 tys. fanów ciężkiej muzyki. Niemiecka policja nie ujawniła detali swoich działań. Poinformowała jedynie o konkretach, które nie pozwalają wyeliminować potencjalnego zagrożenia terroryzmem oraz o obecnie przeprowadzanym bardzo intensywne dochodzeniu.

Warto wspomnieć, że po wydarzeniach w Manchesterze organizatory koncertu ogłosili, że na terenie festiwalu będzie obowiązywał zakaz wnoszenia plecaków. Przy sobie będzie można mieć jedynie przedmioty osobiste w postaci kluczy, telefonów, portfeli i małych torebek.

W związku z ewakuacją nie wystąpił piątkowy headliner, zespół Rmmstein.
Adam “Nergal” Darski, uczestniczący w imprezie tym razem pod szyldem Me And That Man, napisał na swoim Instagramie:

Jesteśmy tu uwięzieni, na Rock Am Ring, bo istnieje wysokie zagrożenie terrorystyczne. Nie zobaczymy wieczorem Rammstein, bo Allah Akbar.

Według najnowszych doniesień dzisiaj koncerty mają się odbyć według planu.

źródła: Facebook, Instagram, Blabbermouth.net

Podobne artykuły

Amon Amarth na półmetku prac nad nowym albumem

Dominika Kudła

Lacuna Coil o social mediach

Lena Knapik

Zmarł Nick John, manager Mastodon

Dominika Kudła

Zostaw komentarz