Strona główna » Zakk Wylde: “Nikt nie zapraszał tej muzyki na salony”
INNE NEWSY

Zakk Wylde: “Nikt nie zapraszał tej muzyki na salony”


Lider Black Label Society udzielił niedawno wywiadu dla Songfacts, w którym przedstawił swój punkt widzenia stosunku społeczeństwa do muzyki rockowej i metalowej:

Nawet gdy Black Sabbath i Led Zeppelin podbijali świat, dominującym gatunkiem był pop. Gdyby cofnąć się do gal Grammy w 1973 czy ’74, zespoły te zmiażdżyłyby wszystkich, a nikt nawet o nich nie wspomniał. Zeppelini zapełniali już wtedy stadiony i to lepiej niż Beatlesi, ale nie, nie zasługiwali na Grammy. Pewnie nawet nikt ich nie nominował.

Zakk jest obecnie w trasie z Black Label Society, by promować wydany w styczniu dziesiąty krążek studyjny „The Grimmest Hits”.

To jest właśnie to, czym rock and roll był od zawsze. Nikt nie zapraszał tej muzyki na salony. To trochę jak z tymi nadętymi imprezami, na które chce iść twoja młodsza siostra. Moja chodziła do katolickiej szkoły, gdzie przyjęcia urządzały te durne, bogate panienki, które ani myślały ją zaprosić, przez co czuła się jak śmieć. Podobnie bywa z nami. My siedzimy sobie na uboczu słuchając Led Zeppelin, Black Sabbath, podczas gdy reszta oddaje się słuchaniu Madonny i całej tej reszty. „Co my tu robimy? Spieprzajmy stąd, i tak nie ma tu nikogo sensownego, z kim można by posiedzieć”. Tak jest od zawsze.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Zoltan Bathory o nowej płycie 5FDP pt. „And Justice for None” (Wywiad)

Dominika Kudła

Courtney Love w nowym teledysku Marilyna Mansona “Tattooed in Reverse”

Lena Knapik

Grand Magus na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Tajemnicze aresztowanie członków Dead Cross

Lena Knapik

Guns N’ Roses w Polsce 2018: bilety i szczegóły koncertu

Tomasz Koza

Belphegor i Melechesh pod koniec czerwca na dwóch koncertach

Dominika Kudła

Zostaw komentarz