Zakk Wylde z Black Label Society
Strona główna » Zakk Wylde: “Nikt nie zapraszał tej muzyki na salony”
INNE NEWSY

Zakk Wylde: “Nikt nie zapraszał tej muzyki na salony”


Lider Black Label Society udzielił niedawno wywiadu dla Songfacts, w którym przedstawił swój punkt widzenia stosunku społeczeństwa do muzyki rockowej i metalowej:

Nawet gdy Black Sabbath i Led Zeppelin podbijali świat, dominującym gatunkiem był pop. Gdyby cofnąć się do gal Grammy w 1973 czy ’74, zespoły te zmiażdżyłyby wszystkich, a nikt nawet o nich nie wspomniał. Zeppelini zapełniali już wtedy stadiony i to lepiej niż Beatlesi, ale nie, nie zasługiwali na Grammy. Pewnie nawet nikt ich nie nominował.

Zakk jest obecnie w trasie z Black Label Society, by promować wydany w styczniu dziesiąty krążek studyjny „The Grimmest Hits”.

To jest właśnie to, czym rock and roll był od zawsze. Nikt nie zapraszał tej muzyki na salony. To trochę jak z tymi nadętymi imprezami, na które chce iść twoja młodsza siostra. Moja chodziła do katolickiej szkoły, gdzie przyjęcia urządzały te durne, bogate panienki, które ani myślały ją zaprosić, przez co czuła się jak śmieć. Podobnie bywa z nami. My siedzimy sobie na uboczu słuchając Led Zeppelin, Black Sabbath, podczas gdy reszta oddaje się słuchaniu Madonny i całej tej reszty. „Co my tu robimy? Spieprzajmy stąd, i tak nie ma tu nikogo sensownego, z kim można by posiedzieć”. Tak jest od zawsze.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Totem i Drown My Day w kwietniu wyruszą na mini-trasę

Tomasz Koza

Gene Simmons z Kiss rezygnuje z opatentowania “diabelskich rogów” \m/

Lena Knapik

Metallica otrzyma muzycznego Nobla

Dominika Kudła

Mikael Stanne (Dark Tranquillity): “Sądzę, że brzmienie z Göteborga zawsze z nami będzie”

Dominika Kudła

Kat & Roman Kostrzewski headlinerem pierwszego dnia festiwalu Uwolnić Muzykę

Tomasz Koza

Chris Adler zdradza prawdziwą przyczynę odejścia z Lamb Of God

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!