NEWSY WIDEO

Zobacz interaktywne, 360-stopniowe wideo od Slipknot

Slipknot podzielił się interaktywnym 360-stopniowym nagraniem utworu “The Shape”. Klip pochodzi z ubiegłorocznego festiwalu Ozzfest Meets Knotfest, który odbył się 24-25 września ubiegłego roku, a sam utwór został pierwszy raz wykonany przez zespół na żywo. Premierowe, koncertowe wykonanie “The Shape” było podziękowaniem dla fanów, dzięki którym zamieszczone na oficjalnym koncie Slipknot klipy zostały obejrzane ponad miliard razy.

Za stronę wizualną kolejny raz odpowiedzialny był Shawn Crahan, znany bardziej pod pseudonimem Clown. W wywiadzie z Rolling Stone powiedział:

Od początku celem Slipknot była dominacja na świecie. Do dzisiaj to się nie zmieniło. Wideo do “The Shape” zostało zrobione podczas naszego festiwalu Knotfest z naszymi Larwami [Maggots – określenie fanów zespołu], a ponad miliard odsłon na naszym kanale na YouTube udowadnia, że to się dzieje. Czy tego chcecie czy nie.

Zrób zakupy za min. 220 zł i wykorzystaj kod rabatowy 12%: METALNEWS01

“The Shape” pochodzi z drugiego albumu kapeli “Iowa” z 2001 roku, który zebrał wiele pozytywnych recenzji. Pierwszy singiel z płyty, “Left Behind”, był nominowany w 2002 roku do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance. Kolejny singiel, “My Plague”, został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej filmu “Resident Evil”. Sam krążek w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie pokrył się platyną, a w Wielkiej Brytanii złotem.


Zostaw komentarz