NEWSY WIDEO

Zobacz kulisy powstawania nowego klipu Cradle Of Filth do utworu “Heartbreak And Séance”

 

Cradle Of Filth udostępnił making of klipu do utworu “Heartbreak And Séance” – pierwszego singla promującego najnowszy album “Cryptoriana – The Seductiveness Of Decay”. Płyta ma się ukazać już 22 września nakładem Nuclear Blast.

Uwaga, filmik przedstawia śladowe ilości nagich ciał, w tym męskich pośladków:

Za artystyczną wizję klipu odpowiadał Artūrs Bērziņš, artysta specjalizujący się w sztuce nowoczesnej, sztuce wideo, a także muzyce, nazywany często „świętym potworem łotewskiego postmodernizmu”. Bērziņš zaprojektował także okładkę do nadchodzącego krążka. Wokalista Dani Filth komentuje:

Praca z takim dyrektorem artystycznym, jakim jest Artūrs Bērziņš, była wielkim zaszczytem. Wszystko było szczegółowo zaplanowane, włączając mnóstwo dodatków i załogi, makijażystki i budowniczych, kruka, dobrze zachowujące się węże i znaczne ilości śniegu, świec, wody, drzew, nagich ciał, żałobników. Wszystko to zanurzone w odpowiednio gotyckich krajobrazach. Bardzo wyjątkowe i interesujące było to, iż pojechaliśmy to kręcić to do Rygi. Wideo jest fantastyczne, przenosi się z ciemnej, erotycznej obrazowości okładki albumu do w pełni kolorowego klasycznego życia.
Podobne artykuły

Kerry King o graniu dla “niemetalowej” publiczności i problemach z układaniem setllist

Lena Knapik

Post Mortem VI: Downfall of Gaia, Krzta, Wolves at the Door i Saule w Toruniu

Tomasz Koza

Kataklysm i Hypocrisy wspólnie na jedynym koncercie w Polsce w 2018 roku

Dominika Kudła

Zostaw komentarz