Cradle of Filth Cryptoriana
Strona główna » Zobacz zdjęcia z planu do nowego teledysku Cradle Of Filth
INNE NEWSY PŁYTY

Zobacz zdjęcia z planu do nowego teledysku Cradle Of Filth

 

Już cztery dni do sieci trafi “Heartbreak And Séance” – pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Cradle Of Filth zatytułowanego “Cryptoriana – The Seductiveness Of Decay”. Zespół zrealizował do utworu teledysk, który również zadebiutuje 11 lipca, oraz podzielił się kilkoma zdjęciami z planu.

Za artystyczną wizję klipu odpowiadał Artūrs Bērziņš, artysta specjalizujący się w sztuce nowoczesnej, sztuce wideo, a także muzyce, nazywany często „świętym potworem łotewskiego postmodernizmu”, który zaprojektował wcześniej okładkę do płyty “Cryptoriana”. Wokalista Dani Filth komentuje:

Praca z takim dyrektorem artystycznym, jakim jest Artūrs Bērziņš, była wielkim zaszczytem. Wszystko było szczegółowo zaplanowane, włączając mnóstwo dodatków i załogi, makijażystki i budowniczych, kruka, dobrze zachowujące się węże i znaczne ilości śniegu, świec, wody, drzew, nagich ciał, żałobników. Wszystko to zanurzone w odpowiednio gotyckich krajobrazach. Bardzo wyjątkowe i interesujące było to, iż pojechaliśmy to kręcić to do Rygi. Wideo jest fantastyczne, przenosi się z ciemnej, erotycznej obrazowości okładki albumu do w pełni kolorowego klasycznego życia.

O samym materiale Filth mówił:

Ten album jest głęboko nasycony wiktoriańskim, gotyckim horrorem, a tytuł jest tego odzwierciedleniem. „Cryptoriana” wskazuje na wiktoriańską fascynację zjawiskami nadprzyrodzonymi, grobami i potworami. Podtytuł „The Seductiveness Of Decay” dodatkowo cementuje ten pociąg do śmierci i lśniący, rozwlekły proces samozagłady.

Podobne artykuły

MetalPoodle: Ozzy Osbourne rezygnuje z prowadzenia samochodu

Lena Knapik

Mare prezentuje nowy utwór

Agata Laszuk

Mikael Åkerfeldt: Nowy album Opeth „może w połowie lub pod koniec 2019 roku”

Agata Laszuk

Arkona zagra przed Mardukiem w Poznaniu i Rzeszowie

Agata Laszuk

Zobacz występ Metalliki i Lady Gagi podczas Grammy

Redakcja

Erik Danielsson: „Lucyfer zawsze wygrywa. To stara lekcja, wielokrotnie zresztą przerabiana.”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!