Five Finger Death Punch
Strona główna » Zoltan Bathory o nowej płycie 5FDP pt. „And Justice for None” (Wywiad)
NEWSY PŁYTY

Zoltan Bathory o nowej płycie 5FDP pt. „And Justice for None” (Wywiad)

EMP Shop
18 maja ukaże się siódmy album studyjny grupy Five Finger Death Punch, zatytułowany „And Justice for None”. Krążek pojawi się ze sporym opóźnieniem, co jest wynikiem zapoczątkowanej w 2016 roku, a zakończonej przed paroma miesiącami sprawy wytoczonej zespołowi przez wytwórnię. Poniżej prezentujemy Wam kilka wycinków z wywiadu, jakiego Zoltan Bathory, gitarzysta grupy, udzielił niedawno dla amerykańskiego radia WRIF.

Muzyk został poproszony m.in. o opisanie wpływu, jaki cała sprawa z Prospect Park wywarła na powstanie „And Justice for None”.

„Każdy wie, w jakiej sytuacji byliśmy w ubiegłym roku. Zasadniczo stąd wziął się pomysł na tytuł albumu. Kiedy jesteś pozwanym, jedynymi, którzy wygrywają w sprawie, są przeważnie prawnicy. Bujaliśmy się tak w tę i z powrotem, aż rozwiązaliśmy sprawę. Zdaję się, że to Ivan [Moody, wokalista – przyp. red.] powiedział wtedy: „Cóż, to chyba nie było sprawiedliwe dla nikogo”. I nagle pomyśleliśmy: „Hej, nazwijmy tak album!”. Tak, pamiętaliśmy o istnieniu „And Justice for AllMetalliki. Zasadniczo tekst tytułowego utworu nabrał dla mnie wiele sensu. Trzydzieści lat później borykamy się z tym samym gównem.”

Zoltan Bathory usłyszał też pytanie o zmiany, jakich zespół dokonał na pierwotnej wersji albumu gotowej już w 2016 roku.

„Dzisiejsza technologia pozwala na dopieszczanie detali aż do ostatniego dnia, do ostatniej chwili, zanim pokażesz swoje dzieło. Nałożyliśmy kilka poprawek na to, co już było, a do tego dograliśmy kilka utworów więcej. Trzy – tego wymagała umowa z wytwórnią. Te utwory stanowiły część ugody. Na koniec wszyscy uścisnęli sobie ręce i znowu było w porządku. To tylko rok wyjęty z naszego grafiku.”

Padł również komentarz na temat samej oprawy graficznej „And Justice for None”.

„Przez całe życie marzyłem o okładce, która zostałaby ocenzurowana. Ale okładka do „And Justice for None” zapoczątkowała chaos! Nie jestem nawet w stanie wymienić wszystkich państw. Dobra, dowiedzieliśmy się, że musimy walnąć naklejkę ostrzegawczą, ponieważ w niektórych krajach może być problem ze względu na „niepoprawność polityczną”. Kreskówkowa postać wciskająca czerwony przycisk stała się problemem…”

Five Finger Death Punch And Justice For None 2018

Tracklista „And Justice for None”:

 1. Fake
 2. Top of the World
 3. Sham Pain
 4. Blue on Black
 5. Fire in the Hole
 6. I Refuse
 7. It Doesn’t Matter
 8. When the Seasons Change
 9. Stuck in my Ways
 10. Rock Bottom
 11. Gone Away
 12. Bloody
 13. Will The Sun Ever Rise

Źródło: Blabbermouth, WRIF / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Chester Bennington z Linkin Park popełnił samobójstwo

Lena Knapik

Black Sabbath – The End: pożegnalny koncert na DVD i Blu-ray

Tomasz Koza

Auri, nowy zespół Tuomasa Holopainena prezentuje klip zapowiadający debiutancką płytę

Lena Knapik

Zapraszamy na koncert Hunter w Poznaniu

Tomasz Koza

Muzycy wsparli Malcolma Younga i walkę z chorobą Alzheimera

Lena Knapik

Nietypowa awaria na stadionie. Mieszkańcy przez całą noc słuchali Rammstein

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!