Strona główna » Nie żyje Trish Doan, basistka Kittie.
INNE NEWSY

Nie żyje Trish Doan, basistka Kittie.

Kanadyjski zespół Kittie, który w przeciągu kilku ostatnich lat zawiesił działalność muzyczną, jednak nie porzucił kontaktu z fanami i udzielał się w mediach społecznościowych, poinformował o śmierci basistki Trish Doan. Artystka miała 31 lat.

Na oficjalnym fanpage’u zespołu pojawił się wpis:

Z niezmiernym smutkiem dzielimy się wiadomością o odejściu naszej siostry i najlepszej przyjaciółki Trish Doan. Znalezienie właściwych słów jest trudne. Była tak pogodna, żywa i utalentowana. Kochaliśmy i będziemy ją ciągle kochać. Była kimś więcej niż tylko muzykiem czy członkiem zespołu. Była naszą krwią, siostrą i rodziną. Znalezienie naszej drogi bez niej będzie wyzwaniem, jak rejs statkiem bez latarni. Jesteśmy zdruzgotane. Prosimy o uszanowanie prywatności jej rodziny w tak ciężkim czasie.

Trish Doan grała w zespole od 2005 do 2007 oraz później od 2012 roku. Udzielała się na minialbumie “Never Again” w 2006 roku oraz na longplay’u “Funeral For Yesterday” z 2007. Ivy Vujic Jenkins, która wypełniła lukę między dwoma okresami grania Doan, powiedziała:

Każdy kochał Trish. Zostawiła ślad na tak wielu życiach. Jej pamięć i spuścizna przeżyją wiele wiele lat jej fizyczną formę. Dużo miłości dla rodziny Trish, przyjaciół i wszystkich, którzy zostali dotknięci przez jej obecność.

W 2008 roku u basistki stwierdzono anoreksję. Zmagała się z nią blisko dwa lata. W późniejszym czasie na swoim koncie na Twitterze oraz Facebooku często opisywała swoje zmagania z depresją. Przyczyny śmierci póki co nie ujawniono.

Podobne artykuły

Wirtuozi gitary – Andy James i Angel Vivaldi na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Dlaczego na “…And Justice For All” nie słychać basu? Wyjaśnienia ze strony producenta albumu Metalliki

Tomasz Koza

Philip Anselmo o ewentualności występowania z hologramem Dimebaga

Dominika Kudła

Muzyczne echa po zaprzysiężeniu Trumpa. Wypowiadają się muzycy Slayera, Metalliki i Kreator.

Lena Knapik

Leader of Down: posłuchaj gościnnego występu lidera Motörhead

Dominika Kudła

Co Dave Mustaine sądzi o nowej Metallice?

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!