Koncert Dying Fetus, Goatwhore, Toxic Holocaust w klubie Proxima
Strona główna » Już 6 sierpnia Dying Fetus zagra w Proximie
NEWSY WYDARZENIA

Już 6 sierpnia Dying Fetus zagra w Proximie


Niewiele wody zdążyło w Wiśle upłynąć, odkąd jesienią członkowie Dying Fetus pokazali zgromadzonym w poznańskim klubie „U Bazyla” fanom, jak gra się porządne koncerty. Ci, których ominęło to death metalowe święto nie mają jednak powodów do smutku – jak się okazuje, już 6 sierpnia 2018 będą mieli okazję wynagrodzić sobie tę niedogodność.

Amerykanie powracają w ramach jedynego na trasie „European Annihilation Summer 2018” koncertu w Polsce!

Ostatni album Dying Fetus, noszący jakże subtelny tytuł „Wrong One To Fuck With” odniósł spektakularny sukces, będąc nie tylko ciepło przyjętym przez fanów grupy, ale również pojawiając się na słynnej liście sprzedaży Billboard 200 (zajmując 2 miejsce na „Top Heatseekers”, 7 miejsce na „Independent Albums” czy 8 miejsce na „Hard Rock Albums”). Biorąc pod uwagę, że Dying Fetus wspomogą w roli supportów takie kapele jak Toxic Holocaust, Goatwhore i nasz rodzimy Koronal… Jedno jest pewne – to będzie niezapomniany wieczór!

Tanie płyty CD, winyle, DVD rock i metal

Utworzony w 1991 roku w Upper Marlboro Dying Fetus jest Wam z pewnością doskonale znany.

Panowie wkroczyli na scenę w momencie szczytowego rozkwitu death metalu i grindcore’u na świecie, zdobywając serca fanów praktycznie na wstępie. Świadczyć o tym może ich bogata dyskografia, na którą składają się takie tytuły jak “Purification Through Violence” (1996), “Killing On Adrenaline” (1998), “Destroy The Opposition” (2001), “Stop At Nothing” (2003), “War Of Attrition” (2007), “Descend Into Depravity” (2009) czy “Reign Supreme” (2012). Po kilkuletniej przerwie ogłoszona została data premiery nowego albumu Amerykanów – “Wrong One To Fuck With”.


DYING FETUS „European Annihilation Summer 2018”

+ TOXIC HOLOCAUST
+ GOATWHORE
+ KORONAL

6.08 / g. 19:00
Proxima / Warszawa

Bilety:

69 zł – PW Events
74 zł – Biletomat, Eventim, Ticketmaster, eBilet, klub Proxima
79 zł – w dniu koncertu


DYING FETUS (USA, Relapse Records) – techniczny death metal / grindcore

Amerykanie prezentują na ostatnim albumie szczyty swoich technicznych możliwości. Nie brak na nim brutalności i dynamiki, zaś całość wieńczą charakterystyczne dla zespołu wokale. Nie tracą oni czasu na półśrodki czy kompromisy – od lat jest ciężko, złowrogo i brutalnie. “Wrong One To Fuck With” stanowi dziedzictwo 25-letniej działalności zespołu. Podczas październikowego koncertu panowie nie brali jeńców i pokazali poznańskiej publiczności, że mijające lata to dla nich tylko nic nie znaczące zapiski w metryce. Teraz wracają, żądni kolejnych zapełnionych klubów – wracają, by zdobyć Warszawę!

TOXIC HOLOCAUST (USA, Relapse Records) – thrash metal / speed metal

„Wystartowałem z zespołem bo miałem przemożną ochotę pograć muzykę metalową w tradycji Venom, Bathory i Slayer. W czasach, kiedy zaczynałem grać, nie miałem zbyt wygórowanych planów czy aspiracji. Chciałem po prostu hałasować…”

W takich słowach lider Toxic Holocaust opisuje swoje początki. Dziś oprócz propagowania idei braterstwa metalu i punka zespół Joela Grinda pochwalić się może pięcioma albumami studyjnymi, czterema mini-albumami i dziesiątkami nagrań demo, splitów czy kompilacji. Cechą charakterystyczną Toxic Holocaust są pełne wściekłości wokale i punkowe partie perkusyjne zmieszane z riffami typowymi dla thrash metalu. Ci szaleńcy powracają do naszego kraju po dwóch latach i jest to występ, którego zdecydowanie nie wolno przegapić!

GOATWHORE (USA, Metal Blade Records) – black/death metal

Goatwhore powstał z popiołów grupy Acid Bath w roku 1997. Gitarzysta Sammy Pierre Duet stracił ujście kreatywności, którym było dla niego granie w projektach muzycznych, zaś niechęć do bezczynności pchnęła go do stworzenia Goatwhore. Mieszanka black i death metalu szybko odnalazła się na lubiącej ekstremalność metalowej scenie Nowego Orleanu, której założyciel Goatwhore nadal pozostaje ikoną. Obecnie dorobek grupy liczy sobie siedem albumów studyjnych, z czego ostatnim jest wydany w 2017 roku „Vengeful Ascension”.

Od 1998 roku Sammy posiada wsparcie w postaci wokalisty L. Bena Falgousta II (którego znać możecie z Soilent Green), zaś w latach późniejszych do kapeli dołączyli perkusista Zack Simmons i basista James Harvey. Choć narobili sporo hałasu przy okazji marcowej trasy z Sepulturą, już w sierpniu w doborowym towarzystwie wrócą do Warszawy, by raz jeszcze skraść Wasze czarne serca!

Podobne artykuły

Scott Ian radzi młodym muzykom: „Róbcie to, co kochacie”

Agata Laszuk

Wielka przecena płyt: Satyricon, Morbid Angel, Unleashed i wiele innych!

Tomasz Koza

Szczegóły nowego albumu Kreator

Lena Knapik

David Vincent (ex-Morbid Angel), dostaje opieprz od… mamy Azagthotha

Lena Knapik

Leprous powraca do Polski

Tomasz Koza

Abbath już za miesiąc w Progresji. Voidhanger i Varmia w roli supportu

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!