NEWSY WYDARZENIA

Belphegor i Melechesh pod koniec czerwca na dwóch koncertach


Choć miesiąc dopiero się zaczął, przenieśmy się na jego skraj. Tam, gdzie przedstawiciele kultur z oddalonych od siebie części świata połączą siły w black metalowym manifeście. Nie zaszkodzi przypomnieć – pod koniec czerwca czekają nas dwa spotkania z Belphegor i Melechesh.

Zespoły odwiedzą polskich fanów w ramach trasy „Summer Totenritual Crusade 2018”, która rusza za niespełna tydzień.

Nazwa trasy została zaczerpnięta od tytułu ostatniego albumu headlinera. Mowa o „Totenritual” Belphegora. Krążek ukazał się we wrześniu ubiegłego roku nakładem Nuclear Blast i jest jedenastym w dorobku zespołu. Stylistycznie nie odstaje od maniery, którą Austriacy przyjęli uprawiać. Jest ciężko, mrocznie, bez wytchnienia. Tym też zostaną uraczeni fani podczas zbliżających się koncertów.

Powiew orientu zafunduje nam Melechesh. Kapela rodem z Izraela, na scenie metalowej aktywna od 1995 roku. Urozmaicająca blackened death melodiami kojarzonymi z pustynnym krajobrazem. Tematyką utworów Melechesh zabiera nas w głąb Mezopotamii i jej mitologii, dając jej drugie życie w swoich tekstach. Zespół nie zrezygnował z tego schematu także na ostatnim wydawnictwie; wydanym w 2015 roku „Enki”.

Skład koncertów zamykają Brytyjczycy z death metalowego De Profundis. Przed miesiącem ukazał się piąty album studyjny grupy, zatytułowany „The Blinding Light of Faith”.

  • 29.06.2018 / g. 18:30
  • Katowice / Mega Club
  • Bilety: 66 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu
  • 30.06.2018 / g. 18:30
  • Poznań / U Bazyla
  • Bilety: 66 zł w przedsprzedaży, 80 zł w dniu koncertu

Fot. Materiały prasowe

Zostaw komentarz