Image default
NEWSY WYDARZENIA

Combichrist, Wednesday 13 i Night Club za miesiąc w Polsce

Za miesiąc będzie mieć miejsce pierwszy z dwóch tegorocznych koncertów Combichrist w Polsce. Zespół zawita 26 lipca do wrocławskich Zaklętych Rewirów, zaś dwa dni później do warszawskiej Proximy.

Combichrist obchodzi w tym roku piętnastolecie istnienia.

Początkowo zespół funkcjonował jako projekt poboczny Andiego LaPlegua z Icon of Coil. Macierzysta formacja była ściśle związana z elektroniką – nie było w niej miejsca dla noise’owych eksperymentów wokalisty. A z tych jeszcze w 2003 roku uzbierało się wystarczająco dużo materiału na album studyjny. Debiutant otrzymał tytuł “The Joy of Gunz”. Promowały go koncerty obfitujące w dziki performance i litry sztucznej posoki. Ta forma szybko zdobyła aprobatę tłumu, zachęcając Andiego do rozwoju tego typu twórczości. Dziś zespół ma na koncie osiem krążków studyjnych łączących metalcore z industrialem. To połączenie możecie usłyszeć także poza koncertami Combichrist. Utwory grupy okazały się być idealnym podkładem muzycznym dla fabuły Devil May Cry.

W roli supportu usłyszymy Wednesday 13 oraz Night Club.

Pierwszy z zespołów to lubujący się w horrorze kwintet pod wodzą Josepha Poole’a. Na scenie obecny od czternastu lat, podczas których powstało dziewięć albumów studyjnych. Ostatni z nich, “Condolences”, ukazał się w czerwcu ubiegłego roku w barwach Nuclear Blast. I, podobnie jak poprzednie płyty, serwuje fanom porządną dawkę horror punku wymieszanego z hardcorem.

Night Club to grupa najmłodsza stażem. Kalifornijski duet istnieje od 2012 roku i do tej pory wydał tylko jeden krążek studyjny – “Requiem for Romance”. Muzycznie reprezentuje mieszaninę elektroniki i dark wave. Za wokal odpowiada Emily Kavanaugh.

 

Szczegóły koncertów Combichrist, Wednesday 13, Night Club:

  • 26.07.2018 / g. 19:00
  • Wrocław / Zaklęte Rewiry
  • Bilety: 85zł, 90zł (biletomat, eventim, eBilet, Ticketmaster), 95zł w dniu koncertu
  • 28.07.2018 / g. 19:00
  • Warszawa / Proxima
  • Bilety: 85zł, 90zł (biletomat, eventim, eBilet, Ticketmaster), 95zł w dniu koncertu

Fot. Derek Bremner

Podobne artykuły

George “Corpsegrinder” Fisher: „ Gdyby niektórzy ludzie wyciągnęli głowy ze swoich własnych tyłków…”

Agata Laszuk

Knock Out Productions zapowiada styczniowy koncert Amorphis, Soilwork, Jinjer i Nailed to Obscurity

Agata Laszuk

„Scream for me Sarajevo” – o historycznym koncercie wśród świszczących kul i spadających bomb

Agata Laszuk

Zostaw komentarz