Strona główna » Crowbar w październiku na deskach poznańskiego klubu U Bazyla
NEWSY WYDARZENIA

Crowbar w październiku na deskach poznańskiego klubu U Bazyla

Z pewnością znany każdemu fanowi sludge’u Crowbar w październiku odwiedzi nasz kraj! 16 października 2018 zagrają w mieszczącym się w Poznaniu klubie “U Bazyla”, zaś wspierać ich będą Niemcy z Earth Ship.

Crowbar promuje obecnie swój niezwykle ciepło przyjęty, wydany w 2016 roku album “The Serpent Only Lies”.

W tym samym roku ogłoszono również powrót basisty Todda Strange’a, który ponownie zagrał z zespołem po 17 latach podążania innymi drogami.

CROWBAR (E1 Music, USA) – sludge/doom metal

Historia zespołu zaczyna się w 1989 roku w Nowym Orleanie. Na początku było The Slugs, którzy grali covery Iron Maiden i Judas Priest, jednak kreatywność Kirka Windsteina nie dała się długo tłumić. Pragnienie tworzenia własnej, autorskiej muzyki, jakie dopadło Kirka doprowadziło do narodzin Crowbar. W ciągu trzydziestu (!) lat działalności (nie licząc przerwy w latach 2001-2003) grupa stała się ikoną sceny doom/sludge metalowej, przez wielu nazywaną zresztą pionierem sludge metalu. Ich dotychczasowa dyskografia liczy sobie 11 albumów studyjnych, a przy okazji grania koncertów na całym świecie dzielili scenę z takimi zespołami jak Pantera, Black Label Society czy Hatebreed.

Ostatni album Crowbar, „The Serpent Only Lies” jest zarówno pewnego rodzaju powrotem do korzeni, jak i również świadectwem solidności grupy. „Dla mnie jest to świeżo brzmiąca wersja oldschoolowego Crowbar” – powiedział o nowym albumie swojej ekipy Kirk Windstein. “Nawet lirycznie podejście jest trochę bardziej oldschoolowe. Niektóre z piosenek mają mniej tekstów, aby pozwolić riffom na więcej oddechu. Jest to nasza jedenasta płyta, jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ niewiele zespołów funkcjonuje tak długo” – dodał.

EARTH SHIP (Pelagic Records, Niemcy) – doom/sludge metal

Członkowie Earth Ship wiedzą, jak wbić w ziemię swoją twórczością – a robią to tak, jak należy; wolno i z wyjątkową perfidią. Nie jest to pierwsza wspólna trasa Crowbar i Earth Ship i już to – pomijając sam fakt bycia zauważonymi przez legendarną na scenie sludge metalowej postać, jaką jest Kirk Windstein – jest dobrym potwierdzeniem umiejętności Berlińczyków.

Grupa promuje obecnie album „Hollowed”, który otrzymał niezwykle pozytywne recenzje i opinie zarówno fanów, jak i krytyków muzycznych. Październikowa wizyta w Poznaniu będzie ich pierwszą okazją do pokazania zgromadzonym w klubie „U Bazyla” fanom, jak należy grać dobry sludge – i z pewnością nie zmarnują takiej szansy!

Crowbar
+ EARTH SHIP

16.10 / g.19:30
Klub u Bazyla / Poznań

Bilety:

75 zł – WiniaryBookings
80 zł – Biletomat, Eventim, Ticketmaster
89 zł – w dniu koncertu

Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Cobalt po wypadku w Poznaniu odwołuje trasę

Lena Knapik

Tymczasem w Ameryce. Grafficiarz aresztowany za stworzenie muralu z wizerunkiem Lemmy’ego

Agata Laszuk

Alex Lifeson (Rush): “Po ponad czterdziestu latach czujemy, że już wystarczy”

Dominika Kudła

James Hetfield: 8 lat to za długo, to się nie powtórzy.

Lena Knapik

Ghost: Tajemnicze nowe wydawnictwo już w grudniu?

Agata Laszuk

Deafheaven i Inter Arma we wrześniu na dwóch koncertach w Polsce!

Agata Laszuk

Zostaw komentarz