Strona główna » Cztery koncerty Korpiklaani, Turisas oraz Trollfest w Polsce w 2019 roku
NEWSY WYDARZENIA

Cztery koncerty Korpiklaani, Turisas oraz Trollfest w Polsce w 2019 roku


Dzięki Knock Out Productions w połowie marca 2019 w ramach trasy Wayfarers & Warriors Tour 2019 nasz kraj odwiedzą Korpiklaani, Turisas i Trollfest!

Włóczędzy i Wojownicy złożą wizyty w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Aby upewnić się, że nie zapomnicie, jak dobrze brzmi skandynawski folk metal, już teraz warto zapisać sobie wybraną datę, miasto oraz klub. Dodatkowo Korpiklaani będzie promować swój ostatni album, „Kulkija”, którego premiera już 7 września, zaś wydany zostanie za pośrednictwem Nuclear Blast Records.

Korpiklaani (Finlandia) folk metal:

Zespół ten zdaje się wyjątkowo lubić nasz kraj – bywa w nim dość często, jednak mało kto ma cokolwiek przeciwko. Stanowiąca (tuż obok sportów zimowych) żywą reklamę Lahti grupa Korpiklaani jest od wielu lat świetnie znana polskim słuchaczom folk metalu. Grana przez nich muzyka stanowi silne, energetyczne uderzenie wrzuconych do jednego kotła folkowych melodii i ostrzejszych metalowych zagrywek, kipiące wesołym, imprezowym klimatem. Jednak, kiedy Finowie sobie tego zażyczą – potrafią wprawić w zachwyt wspaniałymi melodiami i nierzadko ukrytą w zakamarkach melancholią, tak typową dla muzyki pochodzącej z tamtego rejonu. Swoją twórczością Korpiklaani niezwykle rozpropagowali – i robią to nadal – piękno języka fińskiego; większość ich utworów posiada teksty właśnie w tym, rodzimym dla nich języku.

Na koncercie Korpiklaani nie ma szans bawić się źle; muzycy opanowali sztukę zarażania dobrym nastrojem poprzez muzykę i porwą do zabawy nawet osoby stroniące od napojów wyskokowych.

We wrześniu 2018 roku wydana zostanie dziesiąta już płyta studyjna szaleńców z krainy reniferów, Kalevali i Tysiąca Jezior – nosić ona będzie tytuł „Kulkija”. Jak pokazują dwa opublikowane do tej pory single, „Kotikonnut” i „Harmaja”, jest na co czekać.

Turisas (Finlandia) folk metal, power metal:

Nie tylko Lahti, ale i jedno z najstarszych miast w Finlandii – Hämeenlinna może pochwalić się swoim reprezentantem w dziedzinie fińskiego metalu. Powstały w 1997 roku Turisas intensywnie pracował na swoje miejsce na fińskiej scenie metalowej. Dowodzona przez Jussi Wickströma (gitara, wokal) i Warlorda Nygårda (wokal, klawisze) grupa zagrała koncert już chyba wszędzie, kilka razy odwiedzając też nasz kraj. Wydała także cztery albumy studyjne, parę singli, demo i mini-album.

Ich muzyka to nie tylko mieszanka folku i metalu. Odnaleźć w niej można inspiracje power metalowe i symfoniczne, zaś lirycznie zespół czerpie pełnymi garściami z fińskich legend i podań, mitologii nordyckiej i fińskiej. Nazwa kapeli pochodzi właśnie z tej ostatniej i oznacza strasznego, morskiego potwora.
Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydany w 2013, dość oryginalnie zatytułowany album „Turisas 2013”.

Trollfest (Norwegia) folk metal:

W przypadku Trollfest, już nazwa mówi wiele na temat tej kapeli. Rozbierając ją na części pierwsze, można by pomyśleć, że wśród ich głównych zainteresowań znajdują się mityczne stwory i imprezy. Cóż… jest to dość trafny wniosek. Teksty tej grupy traktują głównie na takie tematy.

Od czasu powstania w 2003 roku Norwedzy wydali siedem studyjnych płyt, z czego ostatnia, „Helluva”, pochodzi z ubiegłego roku. Choć wydawać by się mogło, że Norwegia black metalem stoi, nie brakuje w niej wykonawców prezentujących nieco inne twarze metalu. Trollfest stanowi dobry tego przykład.

Rozkład jazdy trasy Wayfarers & Warriors Tour 2019

15 marca (piątek) 2019 – Kraków “Kwadrat”
16 marca (sobota) 2019 – Warszawa “Progresja”
17 marca (niedziela) 2019 – Gdańsk “B90”
20 marca (środa) 2019 – Wrocław “A2”

Bilety na koncerty już dostępne na sklep.knockoutprod.net oraz tickets.soundrive.pl (koncert w Gdańsku).

Podobne artykuły

Shining zagra na Castle Party 2018

Agata Laszuk

The Dillinger Escape Plan wróci do Polski

Tomasz Koza

Mare prezentuje nowy utwór

Agata Laszuk

Tak wyglądała Metalmania 2018. Relacja wideo przygotowana przez Metal Mind

Szymon Grzybowski

Metallica w grze, która nigdy nie wyszła.

Lena Knapik

Baaardzo negatywne opinie odnośnie nowego Suicide Silence. Bardzo.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz