Koncerty Deafheaven w Polsce
Strona główna » Deafheaven i Inter Arma we wrześniu na dwóch koncertach w Polsce!
NEWSY WYDARZENIA

Deafheaven i Inter Arma we wrześniu na dwóch koncertach w Polsce!

W pierwszej połowie września odbędą się długo oczekiwane, wyjątkowe koncerty grupy Deafheaven! Odwiedzą oni nasz kraj, by zagrać dwa klubowe koncerty i promować będą swoje świeże, jeszcze ciepłe wydawnictwo, “Ordinary Corrupt Human Love”, które zostało wydane 13 lipca tego roku. 13 września pojawią się na scenie warszawskich Hybryd, zaś dzień później, 14 września przejmą scenę w poznańskim klubie U Bazyla. Wspierać ich będzie specjalizująca się w sludge’u Inter Arma.

Deafheaven „Ordinary Corrupt Human Love UK EU 2018” + INTER ARMA:

13.09 / g.19:30
Hybrydy/ Warszawa

Bilety:
79 zł – PW Events
84  zł- Biletomat, eBilet, Eventim, Ticketmaster, Ticketclub, klub Proxima
89 zł – w dniu koncertu

14.09 / g.19:30
Klub u Bazyla / Poznań

Bilety:
79 zł – PW Events
84 zł – Biletomat, eBilet, Eventim, Ticketmaster, Ticketclub, CIM, Rock Long Luck
89 zł – w dniu koncertu

DEAFHEAVEN (USA, Anti- Records) – blackgaze, black metal, shoegaze, post-rock

Początek Deafheaven sięga roku 2010, kiedy to wokalista George Clarke I gitarzysta Kerry McCoy zdecydowali się na współpracę. Przebiegała ona niezwykle sprawnie – napisanie debiutanckiego “Roads To Judah” potrwało jedynie rok, zaś wydaniem albumu zajęła się wytwórnia Deathwish. Następnym krokiem było granie koncertów. Choć w tamtym czasie mogło nie być to tak wyraźnie zarysowane, jednak grupa zawsze miała słabość do lirycznego romantyzmu opustoszenia. Wiele dla Deafheaven zmienił wydany w 2013 „Sunbather”, album, dzięki któremu grupa zadebiutowała na liście Billboard 200 (wskakując na 130 pozycję), zaś na liście Top Heatseekers pojawili się na drugim (!) miejscu. Krytycy muzyczni jednomyślnie uznali „Sunbather” za muzyczne arcydzieło.

Rok 2015 przyniósł zespołowi wiele zmian. Muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Anti-Records (będącą bliźniakiem Epitaph Records), a światło dzienne ujrzał album „New Bermuda”. Na liście Spin Magazine krążek ten znalazł się na 12 miejscu najlepszych wydań 2015 roku.

Deafheaven nie boi się muzycznych eksperymentów i bez żadnych zahamowań łączą black metal z shoegaze czy post-rockiem, a wedle słów McCoya można doszukać się w ich twórczości również inspiracji alternatywnych rockiem czy wczesnym thrash metalem. Deafheaven jest stawiany ramię w ramię z takimi kapelami jak Agalloch, Alcest czy Oathbreaker jako przedstawiciele nowego gatunku zwanego blackgaze, łączącego w sobie surowość i instrumentalną obcość black metalu z łagodnością i sennością krajobrazów malowanych przez shoegaze. Scena metalowa nie zna na chwilę obecną drugiego takiego zespołu, jak Deafheaven – a to zaowocowało zyskaniem wiernych, oddanych fanów, którzy czekali już trzy lata na nową twórczość zespołu.

W tym roku doczekali się singla „Honeycomb”, do którego powstał również teledysk, jednak było to dopiero początek – była to zapowiedź wyczekiwanego z niecierpliwością, czwartego w dorobku grupy albumu, zatytułowanego „Ordinary Human Corrupt Love”, który został oddany w ręce fanów 13 lipca 2018 we współpracy z wytwórnią Anti-Records.

INTER ARMA (USA, Relapse Records) – sludge, black metal, post metal

Twórczość tego zespołu nie znosi i nie akceptuje szufladkowania. Trzeba jednak przyznać pochodzącemu z Richmond kwintetowi, że ma wyjątkowe poczucie zasięgu. Nie jest łatwym zadaniem oddanie złożoności w sposób, w jaki dokonuje tego Inter Arma, których nazwa znaczy w łacinie „w czasie wojny”. Grupa ta cechuje się umiejętnością tworzenia przerażających, nie dających spokoju portretów ludzkości, używając muzyki jako barw; nie obawiając się ani brzmień głęboko organicznych, ani trudnej sztuki łączenia mistyki z nowoczesnością.

W swoim muzycznym dorobku Inter Arma posiada 3 mini-albumy i 3 albumy studyjne, z czego ostatni stanowi wysoko oceniany, wydany w 2016 nakładem Relapse Records „Paradise Galows”. Teraz jednak zmierzają do Warszawy i Poznania, by porwać fanów w swój własny świat, któremu najbardziej wyrafinowani słuchacze nie będą w stanie się oprzeć.

Podobne artykuły

Nergal niewinny znieważenia polskiego godła

Dominika Kudła

Biografia Nicka Menzy, byłego perkusisty Megadeth, nie zostanie ocenzurowana

Lena Knapik

Malcolm Young na kolejnym albumie AC/DC?

Agata Laszuk

Anathema, Postcards From Arkham i Leprous dołączają do składu Prog in Park II

Tomasz Koza

Festiwal Uwolnić Muzykę 2018: Arkona (Polska) i Aether dołączają do składu

Tomasz Koza

Susperia dołącza do wytwórni Agonia Records

Tomasz Koza

1 komentarz

alicja 25 sierpnia 2018 at 16:46
0

Obecność na koncercie grupy Deafheaven w Poznaniu – obowiązkowa! Już nie mogę doczekać się tego niezwykłego klimatu, tych hitów i dobre atmosfery!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!