Strona główna » Iced Earth już w przyszłym tygodniu na dwóch koncertach
NEWSY WYDARZENIA

Iced Earth już w przyszłym tygodniu na dwóch koncertach

Za niespełna tydzień, po siedmioletniej absencji, do Polski powróci Iced Earth. Warto przypomnieć, że zespół zagości na dwóch koncertach. 16 lipca zagra w krakowskim Kwadracie, a dzień później w warszawskiej Progresji.

Iced Earth powstał w 1984 roku na Florydzie.

Pierwszym skojarzeniem, z jakim wiążemy wschodnie wybrzeże Stanów, jest death metal. To istne zagłębie podgatunku jest kolebką takich zespołów jak Death, Obituary czy Deicide. Iced Earth, podobnie wyżej wymienionym, również pochodzi z Florydy. Jednak muzycy wyłamali się z szeregu oddając się power metalowi. Nie mówimy tu jednak o baśniowych stworach i dzielnych wojach stawiających im czoła. W twórczości Iced Earth spotykamy się z tematyką historyczną różnych epok.

Od debiutu studyjnego grupy mija 28 lat. Od tamtej pory zespół wydał jeszcze dwanaście płyt. Ostatnia z nich, „Incorruptible”, ukazała się w czerwcu ubiegłego roku. I choć według niektórych opinii nie raczy fanów tymi samymi galopującymi riffami co kiedyś, jedno jest pewne. Prawdziwi fani nie mogą przeoczyć tego spotkania.

Jako support wystąpią dwie polskie kapele.

Obie założone w 1997 roku. Mowa o bydgoskim Chainsaw oraz chorzowskim Horrorscope. Pierwszy z zespołów obraca się w klimatach melodyjnego heavy metalu. Drugi – thrash i groove. Ostatnie albumy obydwu wykonawców ukazały się w październiku ubiegłego roku i najpewniej temu materiałowi zostanie poświęcone najwięcej uwagi.

Szczegóły koncertów Iced Earth, Chainsaw, Horrorscope:

  • 16.07.2018  / g. 18:00
  • Kraków / Kwadrat
  • 17.07.2018 / g. 18:00
  • Warszawa / Progresja

Bilety: 90zł, 100zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

Kvelertak dzień po koncercie z Metalliką zagra we Wrocławiu

Tomasz Koza

Kolejny spór pomiędzy Larsem Ulrichem i Dave’m Mustainem

Agata Laszuk

Rum Motörhead dotarł do Polski

Bartłomiej Pasiak

Parkway Drive już w ten piątek we Wrocławiu!

Dominika Kudła

Nocny Kochanek wystąpi przed Scorpions

Tomasz Koza

Ensiferum i Ex Deo w kwietniu na czterech koncertach w Polsce. Wygraj z nami bilety.

Dominika Kudła

Zostaw komentarz