ihsahn ne obliviscaris astrosaur koncerty 2018
Strona główna » Ihsahn, Ne Obliviscaris i Astrosaur na dwóch koncertach w listopadzie
NEWSY WYDARZENIA

Ihsahn, Ne Obliviscaris i Astrosaur na dwóch koncertach w listopadzie

Ihsahn rozpieszcza w tym roku polskich fanów. W kwietniu wystąpił wraz z Emperor na 24 edycji Metalmanii. Niespełna miesiąc później oddał w ręce słuchaczy kolejny album sygnowany swoim pseudonimem. Przed paroma dniami promował go w Warszawie podczas drugiej odsłony Prog in Park… A już za niecałe trzy miesiące powróci by dać jeszcze więcej!

Ihsahn wystąpi w listopadzie na dwóch koncertach klubowych.

Vegard Sverre Tveitan, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko muzyka, to postać kultowa na scenie norweskiego black metalu. Kojarzony najlepiej z występów z macierzystą formacją Emperor, którą uformował w 1991 roku. Pierwszy koncert grupa dała już rok później u boku Enslaved, Algol oraz Infinite Decay. Parokrotnie rozwiązywana, wydała tylko cztery albumy studyjne. W cztery lata od pojawienia się ostatniego, Ihashn zdecydował się na działalność solową, która do tej pory obrodziła w siedem krążków długogrających.

4 maja miała miejsce premiera najnowszego dzieła muzyka, zatytułowanego „Àmr”, co w staronordyjskim oznacza „czarny”, „wstrętny”. Album niewątpliwie ma w sobie mrok, który fani Ihsahna mogą odnieść do jego muzycznych korzeni. A ponadto budzącą zachwyt progresywność zahaczającą o awangardę.

PRZECZYTAJ: Zapis konferencji prasowej z Ihsahnem na Metalmania 2018

U boku muzyka wystąpią dwa supporty.

Pierwszym z nich jest Ne Obliviscaris, uformowany przed piętnastoma laty w Melbourne. Australijski sekstet łączy w swej twórczości dwie skrajne. Obok ekstremalnych, gwałtownych uderzeń i growlu Marca Campbella odnajdziemy subtelność skrzypiec i czystych wokali drugiego wokalisty, Tima Charlesa. Ostatnie wydawnictwo grupy zatytułowane „Urn” ujrzało światło dnia jesienią ubiegłego roku i zebrało bardzo pozytywne noty zarówno u krytyków, jak i fanów.

Zespołem zamykającym line up trasy jest norweski Astrosaur, mający w dorobku jedną płytę – „Fade In // Space Out”. Przedstawiający się jako twórcy instrumentalnego rocka, potrafią zaskoczyć szerokim spektrum wpływów.

Szczegóły koncertów ihsahn, Ne Obliviscaris, Astrosaur:

  • 13.11.2018 / g. 18:30
  • Wrocław / Pralnia
  • 14.11.2018 / g. 18:30
  • Warszawa / Progresja

Bilety w przedsprzedaży od 23 sierpnia w cenie 85zł.

Podobne artykuły

Gitarzysta Obituary opowiada o najgorszej poradzie udzielonej w trakcie trasy

Lena Knapik

Woody Weatherman o nowym albumie Corrosion of Conformity

Dominika Kudła

Amon Amarth i Grand Magus na trzech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Dragonforce: Interesujący teledysk z… sesji nagraniowej

Agata Laszuk

Gene Hoglan o Chucku Schuldinerze: “Muzycznie to była bułka z masłem”

Dominika Kudła

Gorgoroth i Melechesh na trzech koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!