Strona główna » Meshuggah nadciąga do kraju nad Wisłą. Bilety bliskie wyprzedaniu
NEWSY WYDARZENIA

Meshuggah nadciąga do kraju nad Wisłą. Bilety bliskie wyprzedaniu


Polskie koncerty Meshuggah już za niecałe trzy tygodnie. Legendarni Szwedzi wystąpią piątego czerwca w Krakowie oraz dzień później w Warszawie, a towarzyszyć im będzie Decapitated. Bilety na obie te daty znikają w zawrotnym tempie. To bez wątpienia jeden z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych metalowych koncertów tego roku w Polsce.

Muzycy Meshuggah długo kazali na siebie czekać swoim fanom znad Wisły, ale wreszcie ich cierpliwość zostanie wynagrodzona. I to podwójnie!

Zespół przyjeżdża do nas w ramach trasy promującej swój ostatni album studyjny, „The Violent Sleep of Reason” i wystąpi piątego czerwca w krakowskim klubie Kwadrat oraz szóstego w warszawskiej Progresji. Dodatkową atrakcją będzie set Decapitated. Uznanej polskiej marki, która wraca do życia po poważnych problemach i niesłusznym zatrzymaniu w areszcie w Stanach Zjednoczonych. Ekipa Wacława „Vogga” Kiełtyki z pewnością będzie mogła liczyć na wspaniałe przyjęcie ze strony publiczności!

Meshuggah powstała w 1987 roku w Sztokholmie.

Zespół wypracował swój własny, charakterystyczny styl, a jego płyty – mimo iż bardzo ciężkie i pozbawione przebojów – zdobyły uznanie niemal na całym świecie. Ostatnie wydawnictwa grupy, albumy „Kolossus” oraz najnowszy, „Violent Sleep of Reason”, dotarły aż do 17 miejsca na prestiżowej amerykańskiej liście „Billboardu”, co jest osiągnięciem imponującym, biorąc pod uwagę to, jak trudną muzykę gra Meshuggah.

Nazywani prekursorami „djentu”, wywarli bardzo duży wpływ na wiele znanych, współcześnie działających zespołów, a także stanowią stałą inspirację dla nowo powstających grup, próbujących naśladować ich styl i specyficzne, motoryczne riffy.

To będą niezapomniane dwa koncerty z rodzaju tych, których nie wolno przegapić. Bilety na obie polskie sztuki są już na wykończeniu, dlatego radzimy nie zwlekać z ich zakupem!

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Wokalistka Therion rozpoczyna solową karierę

Lena Knapik

Belphegor pod koniec czerwca w Katowicach i Poznaniu

Dominika Kudła

Downfall of Gaia w maju zagra w Polsce

Tomasz Koza

Warsztaty perkusyjne z Georgem Koliasem w Opolu w ramach Drum fest 2017

Tomasz Koza

We Sell The Dead prezentuje utwór z debiutanckiej płyty

Lena Knapik

Ihsahn o możliwej współpracy z Robem Halfordem

Agata Laszuk

Zostaw komentarz