NEWSY WYDARZENIA

Obituary od tego tygodnia na dwóch koncertach w Polsce

Cztery i sześć dni. Tylko tyle zostało do polskich koncertów Obituary. Amerykanie wystąpią 28 lipca we wrocławskich Zaklętych Rewirach i dwa dni później w krakowskim Kwadracie.

Muzycy gościli w Polsce po raz ostatni w ubiegłym roku.

Promowali wówczas świeżo wydaną płytę zatytułowaną po prostu “Obituary”. Krążek ukazał się 17 marca w barwach Relapse Records, w trzy lata po premierze swego poprzednika – “Inked in Blood”. Wbrew komentarzom malkontentów zdobywając odeń lepsze recenzje, docierając wyżej w europejskich notowaniach. W trwającym ledwie trzydzieści sześć minut materiale muzycy zmieścili wszystko to, czym raczą fanów od ponad trzydziestu lat. Konkretniej death metalową surowość połączoną z pełnymi energii solówkami, okraszone charakterystycznym growlem Johna Tardy.

Setlista na zbliżającą się, europejską trasę, nie jest jeszcze znana. Mimo to pewnym jest, że znajdą się na niej utwory stanowiące przekrój twórczości zespołu. A jeszcze bardziej pewne jest to, że fani nie wyjdą po koncercie zawiedzeni.

Przed Obituary wystąpią dwa supporty.

Mowa o Deserted Fear oraz Planet Hell. Pierwszy z nich to niemieckie trio uformowane w 2007 roku. Do tej pory ukazały się trzy albumy studyjne zespołu, mające za cel wskrzesić staroszkolne, death metalowe brzmienie. Rok 2018 zespół przywitał EPką “A Morbid Vision / The path of Sorrow”, przyjętą równie dobrze co poprzednie dzieła.

Planet Hell to z kolei młodszy stażem, choć nie doświadczeniem, zespół z rodzimego podwórka. Zrodzony przed czterema laty na gruzach uprawiającego thrash metal The No-Mads. Grupa zadebiutowała w 2016 roku albumem “Mission One”, inspirację fantastyką Lema przekuwając w progresywny death.

Patrząc na powyższe możemy być spokojni odpowiedniej rozgrzewki przed wyjściem headlinera.

Szczegóły koncertów Obituary, Deserted Fear, Planet Hell:

  • 28.07.2018 / g. 18:30
  • Wrocław / Zaklęte Rewiry
  • Bilety: 75zł w przedsprzedaży, 85zł w dniu koncertu
  • 30.07.2018 / g. 18:30
  • Kraków / Kwadrat
  • Bilety: 75zł w przedsprzedaży, 85zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

Zobacz syna Roberta Trujillo na scenie z Korn

Lena Knapik

Marilyn Manson rozstaje się z basistą. Muzyk oskarżony o gwałt.

Agata Laszuk

No More Tours 2: Ozzy Osbourne w trasie z Judas Priest

Paweł Kurczonek

Zostaw komentarz