Strona główna » The Ocean i Rosetta w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce!
NEWSY WYDARZENIA

The Ocean i Rosetta w listopadzie na dwóch koncertach w Polsce!


Macie już plany na 18 lub 19 listopada? Jeśli nie, być może zainteresują Was dwa koncerty, które odbędą się dzięki Winiary Bookings. W tych dniach w Krakowie i Warszawie odbędą się koncerty The Ocean, których wspierać będą cieszący się powszechną sympatią, parający się post metalem muzycy z Rosetta!

THE OCEAN
+ Rosetta

18.11.2018
Kraków/ Zet Pe Te
g. 19:00

19.11.2018
Warszawa / Proxima
g. 19:00

Bilety:

79 zł – WiniaryBookings
85 zł – biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl (Media Markt, Empik, Saturn)
90 zł – w dniu koncertu

Zespół The Ocean
Zespół The Ocean

THE OCEAN – progressive metal/post-metal/sludge (Metal Blade Records/Pelagic Records) – Berlin, Niemcy

Od czasu powstania – a był to rok 2000 – Berlińczycy z The Ocean oddali w ręce fanów siedem ciepło przyjętych albumów i jeden, współdzielony z japońskimi gwiazdami post rocka Mono mini-album. Mimo dynamicznie zmieniającego się składu zarówno w kwestii muzyków, jak i artystów wizualnych na scenie, nieznosząca kompromisów grupa osiągnęła sporą popularność dzięki okazałym, robiącym wrażenie i rozwijającym koncertom, które odbywały się w przeróżnych miejscach na całym świecie – bez różnicy, czy był to syberyjski squat, czy może akurat padło na kolonialny teatr w Ekwadorze.

The Ocean mieli przyjemność współdzielić scenę z Opeth, Mastodon, Mono, The Dillinger Escape Plan, Anathema, Between The Buried And Me, Devinem Townsendem i wieloma innymi. Ponadto obecni byli na cieszących się największą sławą festiwalach – między innymi Roskilde, Dour, Pukkelpop, Roadburn, Wacken, With Full Force, Summer Slaughter, Summer Breeze czy Graspop. Należąca do nich wytwórnia Pelagic Records również odniosła sukces, stając się jedną z największych wytwórni specjalizujących się w post-rocku i post-metalu, posiadającą w ofercie od 2009 roku aż 120 wydań.

Wydany w roku 2013 album „Pelagial” okazał się być przełomowy dla The Ocean. Zajął on trzecie miejsce na liście „Najlepszych metalowych albumów 2013” stworzonej przez portal LoudWire, a także miejsce piąte na liście „Najlepszych albumów heavymetalowych” według witryny about.com.

Minęło pięć wypełnionych koncertami z granym na żywo materiałem „Pelagial”, nim zespół zaczął pracę nad zarejestrowaniem swojego nowego, ósmego już w dorobku grupy albumu studyjnego, który zostanie podzielony na dwie części. Tytuł nowego dzieła, wspólny dla obu jego części to „Phanerozoic”; pierwsza jego część ukaże się w 2018, podczas gdy na drugą poczekać będzie trzeba do roku 2020. Nowy album można pod kątem konceptu i muzyki uznać za brakujące ogniwo między takimi albumami jak „Precambrian” i „Heliocentric/Anthropocentric”.


Zespół Rosetta
Zespół Rosetta

ROSETTA – post-metal/sludge/post-rock (100% independent) – Filadelfia, USA

Jest wiele zespołów, które wyjątkowo cenią sobie niezależność – Rosetta jest jednym z nich. W 2017 grupa zaprezentowała fanom nowy pełnometrażowy album, „Utiopoid”, który błądzi w krainach ekstremalnej dynamiki i harmonii, zdobywając te z najwyższych szczytów i jednocześnie upadając w najgłębsze z głębin w karierze grupy. „Utopioid” stanowi niezmordowane studium ludzkich ambicji, słabszych cech i zdrady; nie stroniąc przy tym od mistycyzmu i podejścia biograficznego, album ten to zapisane dźwiękami opowieści, dzięki którym grupa wychodzi poza jej dotychczasowe, trwające od 14 lat muzyczne eksperymenty.

Początki Rosetty sięgają roku 2003 i amerykańskiej Filadelfii; skład liczył sobie wtedy cztery osoby. Dwie pierwsze płyty – „The Galilean Satellites” z 2005 i „Wake/Lift” z 2007 stały się jakby naczyniami, w którym muzycy wymieszali pochodzące z lat 90 elementy hardcore, drone, doomu i atmosferycznego sludge metalu. Po poprzedzonym dziesięcioma latami związku rozstaniem z Translation Loss Records w roku 2013 Rosetta postanowiła zachować niezależność i własnymi siłami wydała album „The Anaesthete”.

Najmroczniejszy i siejący w duszy niepokój materiał okazał się być strzałem w dziesiątkę, zaś koszty jego wydania zwróciły się w… 24 godziny. Przez miesiąc „The Anaesthete” pozostawał najlepiej sprzedającym się albumem w serwisie Bandcamp. Jego następca, „Quintessential Ephemera” wydany dwa lata później był natomiast ceniony zarówno przez krytyków muzycznych, jak i samą publiczność za pełne energii gitary i postęp, jaki dokonał się w kwestii brzmienia Rosetty.

„Utopioid” pozwolił grupie odnaleźć swoje miejsce, jednak – czując niezwykłą wdzięczność za okazywane poprzez inwestycje fanów z całego świata zaufanie – nadal podążają ścieżką, na której mają nadzieję odnaleźć idealne połączenie piękna i ciężkości.

Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Slayer przedstawia pierwsze strony swojego krwawego komiksu

Lena Knapik

Orphaned Land prezentuje okładkę nowego wydawnictwa

Lena Knapik

Vinnie Paul: powodem śmierci mógł być zawał serca

Agata Laszuk

Policja wszczęła śledztwo w sprawie śmierci Oliego Herberta

Agata Laszuk

Kamelot prezentuje teledysk do “Under Grey Skies”

Agata Laszuk

Insomnium i Tribulation już za kilka dni w Warszawie i Krakowie

Dominika Kudła

2 komentarze

Gwendolyn 14 września 2018 at 05:53
0

Szkoda, że trasa koncertowa nie idzie przez Gdańsk. Może sprawie sobie niespodziankę urodzinową i wybiorę odwiedzić stolicę. W końcu nigdy nie wiadomo jakie emocje mogą mnie czekać:) Zespół The Ocean słuchałam parę lat wstecz, zaś drugiego jeszcze nie znam, ale chętnie poznam.

Odpowiedz
ankietowiec1 14 września 2018 at 21:15
0

Szkoda, że nie odwiedzą Łodzi. Chciałam sprawić niespodziankę urodzinową mojemu znajomemu i zabrać go na to wydarzenie. Zespół The Ocean słuchałał parę lat wstecz, zaś drugiego jeszcze nie zna, ale chętnie pozna. Być może wybierzemy się wspólnie na ten event 🙂 Niestety, to już nie będzie niespodzianka.

Odpowiedz

Zostaw komentarz