NEWSY WYDARZENIA

Summer Dying Loud 2018 już niedługo!

Za nieco ponad trzy tygodnie odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta już edycja festiwalu Summer Dying Loud. To dobry moment, by zebrać w jednym miejscu wszystkie informacje na temat tego wydarzenia.

Jak co roku spotykamy się w Aleksandrowie Łódzkim.

Impreza będzie mieć miejsce na terenie tamtejszego MOSiRu. Na oficjalnej stronie wydarzenia znajdziecie dokładne dane na temat położenia lokacji oraz wariantów dotarcia do niej z Łodzi. Sam festiwal od kilku edycji odbywa się w trybie dwudniowym – nie inaczej będzie i w tym roku. Pierwsze koncerty wybrzmią w piątek 7 września, ostatnie – w nocy z 8 na 9 września.

Kto zagra w tym roku na Summer Dying Loud 2018?

Starym zwyczajem spotkamy się z szerokim spektrum podgatunków. Organizatorzy zadbali o niejednorodność stylów. Będzie death, będzie black. A także stoner, doom czy sludge. Słowem: każdy uczestnik powinien czuć się ukontentowany.

7 września zagrają dla Was: Entombed AD, Incantation, Sunnata, Weedpecker, Malignant Tumour, DOOL, Mentor oraz Doomster Reich.

Line-up na 8 września prezentuje się następująco: Behemoth, Angel Witch, Orange Goblin, Frontside, Ereb Altor, Spaceslug, Saule, Symbolical, Black Tundra i The Lowest.

Summer Dying Loud nie samą muzyką żyje.

Nie tylko zmysł słuchu zostanie należycie zaspokojony. W tym roku znajdziemy, podobnie jak w poprzednim, plenerowe wystawy oryginalnych instalacji.  Wśród nich znalazły się prace inspirowane słowiańskim bestiariuszem czy szamanizmem.

Na festiwalu znajdziecie ponadto trunek uwarzony specjalnie na dziesięciolecie festiwalu. Organizatorzy Summer Dying Loud, we współpracy z Browarem z Centralnej Polski, przygotowali dla Was piwo FestiwaLowe. Które, nota bene, zostało wybrane najlepszym piwem ze wszystkich prezentowanych podczas Street Beer Festival przy okazji obchodów 595. urodzin miasta Łodzi.

Wyprzedaż w sklepie EMP Shop

Dodatkowe informacje.

Zarówno bilety jednodniowe, jak i karnety na całe wydarzenie, są nadal dostępne. Te pierwsze możecie nabyć za równowartość 60zł, drugie – 95zł (na miejscu będzie możliwa wymiana biletów na wersję kolekcjonerską). W tym roku musimy się jednak przygotować na dodatkowe opłaty. Miejsce na polu namiotowym (płatne od osoby) wyniesie dodatkowe 10zł. Plus ew. koszt miejsca parkingowego na terenie MOSiR – 25zł.

Dodatkowo załączamy wiadomość zaadresowaną dla tych, którym bardzo zależy na koszulce z tegorocznej edycji. Ponownie do życia powołana została akcja „Pomoc za koszulkę”. Cóż kryje się pod tym enigmatycznym hasłem, zapytacie? Pomoc w promocji wydarzenia, poprzez rozwieszenie plakatów, zostanie nagrodzona koszulką! Więcej informacji na ten temat znajdziecie na facebookowej stronie Summer Dying Loud.

summer dying loud 2018 plakat
Plakat promujący festiwal Summer Dying Loud 2018 w Aleksandrowie Łódzkim

Podobne artykuły

Perkusista Crematory grozi odwołaniem trasy bo… ludzie nie chcą kupować biletów i płyt

Dominika Kudła

Exhumed, Implore i Rotten Sound zagrają w Polsce

Tomasz Koza

Belphegor pod koniec czerwca w Katowicach i Poznaniu

Dominika Kudła

Zostaw komentarz