NEWSY WYDARZENIA

Watain w listopadzie na jedynym koncercie w Polsce

Nie dalej niż wczoraj black metalowcy z Watain ogłosili jesienną trasę koncertową. Nadzieje na zobaczenie zespołu nie zdążyły dobrze zapłonąć – dziś wiemy już wszystko. Szwedzi wpadną z jedynym koncertem w Polsce 4 listopada.

Watain obchodzi w tym roku dwudziestolecie istnienia.

Podsumowaniem dokonań z minionych dekad jest ostatni album grupy – „Trident Wolf Eclipse”. Erik Daniellson, wokalista Watain, określił dzieło mianem kontynuacji dziedzictwa zespołu. Formacja od początku oddana jest granemu przez siebie podgatunkowi… I po dwudziestu latach wcale nie wyszła z  formy. Nadal wyczuwalny jest tu chłód odpowiedni kapelom z  północy. I płynąca zeń, rozpalająca fanów energia sceniczna.

U boku Watain staną muzycy z Rotting Christ oraz Profanatica.

O ponad dekadę dłuższym stażem mogą się pochwalić Grecy z Rotting Christ. Muzycy przeplatający w swej twórczości black metalowe brzmienie z rodzimymi korzeniami – zarówno muzycznie, jak i tematycznie. Pod koniec maja zespół zaczął nagrywanie kolejnego albumu; następcy wydanego w 2016 roku „Rituals”, Kto wie, czy Progresja nie wybrzmi kawałkami z nowego repertuaru?

Koncertowy skład domknie Profanatica.

Grupa powstała w 1990 roku z inicjatywy byłych członków death metalowego Incantation. Grupa ma na swoim koncie tylko cztery, acz nieźle ocenione przez krytyków wydawnictwa studyjne. Podczas listopadowego koncertu z pewnością nie zabraknie materiału z ostatniego z nich; wydanego przed dwoma laty „The Curling Flame of Blasphemy”.

 

Szczegóły koncertu Watain, Rotting Christ, Profanatica:

> 04.11.2018 / g. 18:30
> Warszawa / Progresja
> Bilety: 90zł w przedsprzedaży (dostępne od 18 czerwca), 100zł w dniu koncertu

Podobne artykuły

Scott Ian radzi młodym muzykom: „Róbcie to, co kochacie”

Agata Laszuk

Candlemass w studio. Koncert na In Flammen potwierdzony

Agata Laszuk

Andreas Kisser: “Czujemy się jak młoda kapela”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz