Strona główna » Wokalista Rhapsody of Fire, Fabio Lione opuszcza zespół.
INNE NEWSY WYDARZENIA

Wokalista Rhapsody of Fire, Fabio Lione opuszcza zespół.

Po 20 latach aktywności jako wokalista włoskiej formacji Rhapsody of Fire, Fabio Lione postanowił opuścić szeregi kapeli. Taką informację opublikował na swoim profilu na Facebooku sam zainteresowany, w której czytamy, iż od kilku miesięcy przewidywał taki stan rzeczy. Teraz jak sam wspomina, przyszedł czas, aby ostatecznie ogłosić swoją decyzję. W swojej wypowiedzi podziękował swoim kolegom z kapeli, promotorom i fanom. Fabio cieszy się, że Rhapsody of Fire mogło go reprezentować, a on miał okazję być częścią wielkiego rozdziału power metalowej biblii.

Lione dołączył do Rhapsody of Fire w 1995 roku, tuż po wydaniu dema zatytułowanego “Eternal Glory”, a przed wydaniem debiutanckiego albumu pt. “Legendary Tales”. W sumie, przez okres ok. 20 lat wraz z zespołem dokonał aż 11 studyjnych albumów.

Fabio nie odcina się od muzyki, wraz ze swoim nowym zespołem Eternal Idol, wyda swój debiutancki album zatytułowany “The Unrevealed Secret”. Premiera planowana na 2 grudnia i ukaże się nakładem wytwórni Frontiers Music Srl. Wiadomo, że do Eternal Idol dołączyli: doświadczony włoski gitarzysta Nick Savio (ex-Hollow Haze), wschodząca młoda gwiazda na wokalu Giorgia Colleluori, perkusista Camillo Colleluori (oboje również znani z gry w Hollow Haze) oraz na basie Andrea Buratto.

Podobne artykuły

Furia zapowiada “Księżyc milczy luty”

Tomasz Koza

Fernando Ribeiro (Moonspell) o albumie “1755” w kontekście języka

Dominika Kudła

Drowning Pool z nowym wokalistą?

Lena Knapik

Stwórz własny podpis w stylu Judas Priest!

Szymon Grzybowski

Eluveitie żegna się z wokalistką, perkusistą i gitarzystą

Tomasz Koza

“Burn the Priest”, tajemniczy zwiastun od Lamb of God

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!