NEWSY WYDARZENIA

Zapraszamy na Bongfest vol. 420 do Warszawy


420 to liczba dobrze znana kulturze entuzjastów haszyszu – jej symbolika sięga korzeniami lat 70-tych i schadzek ówczesnej młodzieży oddającej się wspólnie paleniu. Obecnie jest także oznaczeniem światowego dnia wspomnianej przyjemności. W europejskim zapisie jest to 20 kwietnia, na którego w tym roku przypadły obchody dziesiątych urodzin Belzebonga, na które wraz z Your mom’s booking mamy przyjemność Was zaprosić.

Przez ostatnich dziesięć lat kielecka formacja wydała na świat tylko dwa albumy długogrające i jedną EPkę. Mimo to cieszy się niemałym uznaniem, również poza Polską. Ostatnie wydawnictwo – „Greenferno” z 2015 roku – uchyliło muzykom szerzej drzwi na zagraniczne sceny. Świadectwem tego jest chociażby ubiegłoroczna trasa po Ameryce Południowej. „Peace & Bongs” to motto wyczuwalne w każdym skrawku stoner domu, którym Belzebong częstuje fanów podczas swych transowych seansów. Nie inaczej będzie w piątek, a ponadto zespół zapowiedział prezentację nowego materiału.

Tego wieczoru usłyszymy jeszcze cztery inne kapele. Każda z nich dopełni na swój sposób kosmosu, który rozciągnie się między Hydrozagadką a Chmurami.

MIIST to warszawski duet; świeża krew, która pierwszy mini album ma już za sobą. Ponadto gościć będzie estoński Talbot, promujący obecnie swój trzeci longplay „Magnetism”, a także Norwegowie z JABBA i Barren Womb. Takie połączenie stoner / doom z noisem zdaje się być odpowiednim uczczeniem 20 kwietnia.

Szczegóły Bongfest vol. 420:

  • 20.04.2018 / g. 19:00
  • Warszawa / Hydrozagadka i Chmury
  • Bilety w cenie 42 zł do nabycia na bramce

Podobne artykuły

Vader jesienią ruszy w trasę po Polsce

Kinga Parapura

Dzisiaj odbył się pogrzeb Malcolma Younga

Lena Knapik

Metalmania 2018: Napalm Death, Inverted Mind oraz Kult Mogił kolejnymi potwierdzonymi zespołami

Tomasz Koza

Zostaw komentarz