NEWSY WYDARZENIA

Zapraszamy na koncert Nex do Szczecina


Warszawa, Kraków, Warszawa, Poznań, Warszawa, Wrocław… Dość! Dziś przenieśmy się dalej na zachód. Szczecińska scena również ma się czym pochwalić, o czym będziecie mieli okazję przekonać się już 26 maja. Na deskach K4 wystąpią cztery szczecińskie formacje, każda na swój sposób definiująca ciężar w muzyce metalowej.

Nex to formacja, której nieobce eksperymenty.

Punktem wyjścia dla kierunku grupy jest szeroko pojęty death metal, w którym muzycy odnajdują miejsce dla elementów djentowych, black czy post metalowych, całość podlewając groovem. Nex ma na swoim koncie wydaną w 2015 EPkę „Totalitarian Leader” oraz wydany dwa lata później „The World Collapses”, nad którego realizacją czuwał Filip „Heinrich” Hałuch (m.im.Vesania, ex-Deacapitated).

Scylla zawiązała się w 2011 roku i założeniem, które wysunęło się wówczas na plan pierwszy, było nie zamykanie się na jeden gatunek. I udało się! Spektrum Scylli sięga szeroko swymi ramionami od tego co proste i surowe, po ciężkie uderzenia w niskich rejestrach.

U Godbite znajdziecie połączenie metalu z rockiem progresywnym. Czysty wokal, ale i dozę złości. Muzyka zespołu momentami przywodzi na myśl stylistykę Tool. W 2015 roku ukazał się studyjny debiut „The Aristocrats”, wydany niezależnie własnymi siłami.

Skład zamyka najmłodszy stażem BadtexAss, który uraczy Was energią rodem z southern core.

Szczegóły koncertu:

  • 26.05.2018 / g.19:30
  • Szczecin / K4 (ul. Kolumba 4)
  • Bilety: 15zł

Koncert Nex w Szczecinie - plakat

Fot. Wojciech Hnat Fotografia

Podobne artykuły

King Diamond, Testament i Amon Amarth na Mystic Festival 2019

Lena Knapik

Satyricon przedstawia kolejny utwór z „Deep Calleth Upon Deep”

Tomasz Koza

Amorphis i Królowa Czasu. Nowy album już w maju

Lena Knapik

Zostaw komentarz