Strona główna » Accept supportem Sabaton? To “herezja”!
INNE NEWSY

Accept supportem Sabaton? To “herezja”!

 

Sabaton i Accept mają za sobą wspólną trasę europejską zatytułowaną “The Last Tour”. W Polsce zespoły zaprezentowały się na przełomie lutego i marca w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. I chociaż dźwięki ze sceny już dawno wybrzmiały, to pokoncertowe echa niekoniecznie. Bo jak to się stało, że legendarny, niemiecki Accept supportował młodą w porównaniu do niego szwedzką kapelę? Z wyjaśnieniami spieszy basista Sabaton Pär Sundström.

W niektórych krajach swoje niezadowolenie z takiego obrotu sprawy wyrażali zarówno fani, jak i dziennikarze. W niedawnym wywiadzie dla greckiego TV WAR Pär komentował:

Właściwie to mnie trochę zasmuciło. Zrobiliśmy kilka wspólnych wywiadów z Wolfem [Hoffmannem] z Accept, spotykaliśmy się z dziennikarzami. Często w dosyć niemiły sposób zwracali się do nas, mówiąc “jesteście heretykami, to bluźnierstwo” i takie tam. Wolf tam był i mówił: “Hej, to nie jest tak, że podpisaliśmy jakąś umowę i musimy robić coś, czego nie chcemy. Jesteśmy tu, bo chcemy być dokładnie tutaj. To świetna okazja dla Accept. Takie jest moje stanowisko. Jestem tu, ponieważ chcę supportować Sabaton. Jeśli nie miałbym na to ochoty, to zostałbym w domu. Dlaczego więc jesteście o to źli? To okazja do tego, żeby ludzie mogli odkryć Accept. I tak, trzeba to przyznać, obecnie to Sabaton, a nie my, przyciąga większe tłumy”. Byłoby dziwnie, gdyby zagrali dłuższy set. To dobra rzecz dla nas, dla fanów, naprawdę nie widzę problemu. (…) Myślę, że to świetna sytuacja dla Accept. Mają teraz nową publikę. Każdej nocy w tłumie było widać mnóstwo młodych ludzi, a na ich twarzach malowało się “Oh, wow!”. (…) Accept, mimo że trochę od nas starszy, ciągle robi świetne albumy, świetne koncerty i ma jeszcze wiele do zaoferowania.

Aktualnie Szwedzi ruszyli z trasą po Ameryce Północnej.

Fani Accept natomiast powinni być wystarczająco usatysfakcjonowani wyjątkowym koncertem na tegorocznym Wacken Open Air. Oprócz występu z Czeską Orkiestrą Narodową Niemcy wystąpią w ramach tradycyjnego, festiwalowego projektu “Night To Remember”, podczas którego widzowie będą mogli się spodziewać spektakularnych efektów multimedialnych. Dzień po koncercie, 4 sierpnia, nakładem Nuclear Blast ukaże się również nowa płyta zespołu – „The Rise Od Chaos”.

Podobne artykuły

Pożegnanie z Black Sabbath – obejrzyj ostatnie wykonanie “Paranoid”

Agata Laszuk

Bullet For My Valentine z nowym teledyskiem

Lena Knapik

Baaardzo negatywne opinie odnośnie nowego Suicide Silence. Bardzo.

Tomasz Koza

Aktualizacja wykonawców na Summer Dying Loud 2018

Tomasz Koza

Ostry spór pomiędzy Dope a Machine Head

Bartłomiej Pasiak

MetalPoodle: Judas Priest zachęca do adopcji uratowanych psów

Lena Knapik

Zostaw komentarz