INNE NEWSY

Cynic będzie kontynuował działalność bez Seana Reinerta

Nowe wieści w sprawie statusu zespołu Cynic.

Członkowie legendarnej grupy progressive metalowej zgodzili się co do dalszej przyszłości Cynic – będzie ona kontynuowała swoją działalność bez długoletniego, będącego w zespole od początku jego istnienia Seana Reinerta, zaś gitarzysta i wokalista Paul Masvidal będzie poszukiwał nowych talentów, które przyczynią się do rozwoju grupy i jej popularności. W poście pożegnalnym, jaki napisał na stronie Cynic na portalu Facebook, Reinert wyjaśnił całą sytuację, ugodę, do jakiej doszedł z Masvidalem i przedstawił plany na przyszłość obu muzyków.

Piszę dziś ten post z ciężkim sercem, ale i lżej mi na duszy. Wraz z Paulem doszliśmy do porozumienia odnośnie Cynic. Nie mogę przybliżyć żadnych szczegółów dotyczących tej ugody, ale zgadzam się na nią. Wycofam się z Cynic i zajmę się moimi osobistymi projektami – Paul zaś pozostanie w zespole i będzie kontynuował jego działalność. Niech ten ostatni napisany przeze mnie Facebookowy post będzie dobrą okazją do podziękowania wszystkim muzykom, inżynierom, technicznym, firmom, agencjom bookingowym, menedżerom, załodze, prasie, wytwórniom i przyjaciołom, z którymi pracowałem (i prawdopodobnie będę pracował nadal) za te ostatnie 30 lat. Chciałbym podziękować zwłaszcza fanom, którzy do dnia dzisiejszego powalają mnie na kolana swą lojalnością i miłością. Zawsze byliście inspiracją i paliwem napędzającym tę maszynę! Paulowi i muzykom, których wynajmie życzę wszystkiego tego, co najlepsze.

Cynic wydał w tym roku album zawierający nagrania demo, zatytułowany “Uroboric Forms – The Complete Demo Recordings”. Teraz, po odejściu perkusisty, można jedynie zastanawiać się nad tym, co dla twórczości zespołu przyniesie przyszłość.

Źródło: Metalstorm.net

Zostaw komentarz