NEWSY PŁYTY WIDEO

Epica zapowiada nowy mini-album. Zobacz kolejny zwiastun
Epica szykuje się do premiery mini-albumu zatytułowanego “The Solace System”, który będzie zawierał utwory niewykorzystane na ostatnim longplay’u grupy “The Holographic Principle” z września ubiegłego roku. EP-ka ukaże się 1 września nakładem Nuclear Blast, a już teraz można zapoznać się z drugim zwiastunem zapowiadającym zbliżający się nowy materiał.

Wraz ze swoją ostatnią płytą Epica figurowała w pierwszej dziesiątce w notowaniach w Niemczech, Holandii czy Szwajcarii. Okazuje się, że proces jego tworzenia był bardzo owocny. Zespół napisał więcej piosenek, niż mógłby zamieścić na pojedynczym krążku. Grupa nie przepada za ideą albumów z podwójnym CD, dlatego zdecydowała się na wydanie EP-ki z sześcioma niepublikowanymi dotąd utworami. Jak mówi gitarzysta i wokalista Mark Jansen:

Słuchacze mogą się spodziewać minialbumu o wysokiej jakości z piosenkami, które są zbyt dobre, aby stały się bonusami. Chcieliśmy wydać te utwory razem, aby zachowały pewien kontekst. Po nagraniach zawsze ciężko jest decydować, które piosenki znajdą się na płycie. Oznacza to, że niektóre, chociaż dobre jakościowo, muszą zostać pominięte, bo nie pasują do całości.

Wokalistka Simone Simons dodaje:

Podczas procesu pisania “The Holographic Principle” odkryliśmy, że zostaliśmy obdarzeni olbrzymią ilością utworów. Niektóre nie pasowały do naszego albumu, ale teraz są dostępne na EP! Mam nadzieję, że spodobają wam się tak samo jak nam.

W czerwcu zespół podzielił się również tytułowym utworem wraz z teledyskiem:
Epica - The Solace SystemTracklista:

01. The Solace System
02. Fight Your Demons
03. Architect Of Light
04. Wheel Of Destiny
05. Immortal Melancholy
06. Decoded Poetry

 

 

 

 

 

 

Fot. Materiały prasowe

Podobne artykuły

Lamb of God pod szyldem Burn the Priest przedstawia nowy teledysk

Lena Knapik

Alestorm abordażuje studio

Lena Knapik

Rob Halford: “Chcielibyśmy być najdłużej grającym zespołem heavy metalowym na świecie”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz