Strona główna » Frontman As I Lay Dying, Tim Lambesis wyszedł z więzienia.
INNE NEWSY

Frontman As I Lay Dying, Tim Lambesis wyszedł z więzienia.

Tim Lambesis, frontman zespołu As I Lay Dying, wyszedł na wolność po odbyciu niecałej połowy wyroku. Docelowo miał spędzić za kratkami sześć lat za zlecenie morderstwa swojej żony.

Informację o tym upublicznił George Lynch, członek zespołu Dokken, którego córka była kiedyś zaręczona z Nickiem Hipą, gitarzystą As I Lay Dying. Jak mówi Lynch:

Właśnie wyszedł z więzienia za próbę zabicia swojej żony. Podpisał również kontrakt na nagranie płyty i na wydanie książki. Wszystko mu się układa, przemknie przez życie. Wszyscy inni cierpią. Jego żona i dzieci żyją w strachu.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, kiedy żona Lambesisa złożyła pozew o rozwód. Muzyk stwierdził, że rozwód jeszcze bardziej utrudniłby mu kontakt z dziećmi, ograniczony dotychczas separacją małżonków. Pozostawała jeszcze kwestia podziału majątku. W 2013 roku zwierzył się pewnej osobie na siłowni, że zabicie żony byłoby dla niego najkorzystniejszym rozwiązaniem. Wtedy też zainteresowała się nim policja. Lambesis został aresztowany w maju 2013 roku, kiedy wynajął płatnego zabójcę. Zapłacił mu 1000 dolarów oraz podał adres żony wraz kodami zabezpieczającymi bramę. Mordercą okazał się jednak podstawiony funkcjonariusz policji.

Jak mówił działający pod przykrywką policjant:

Lambesis mówił, że nie pozwolono mu odwiedzać dzieci, widzieć się z nimi czy wybrać się z nimi na wycieczkę. Rozgniewało go to. Dochodziło również to, że jego żona dostałaby sporą część, do 60 proc., jego dochodów.

Po wpłaceniu 160 tys. dolarów kaucji Tim przez prawie rok pozostał w domowym areszcie. Początkowo swoje postępowanie motywował przyjmowaniem sterydów i nie przyznawał się do winy. Ostatecznie jednak zmienił zdanie i w maju 2014 roku usłyszał wyrok – sześć lat bez możliwości warunkowego zwolnienia.


Przed ogłoszeniem wyroku Lambesis udzielił wywiadu, w którym między innymi mówił:

Nie ma dnia, w którym bym nie myślał o cofnięciu tego. (…) Mieliśmy ciężką separację… Próbowałem walczyć o moje dzieci przed sądem, ale nie było widać żadnych rezultatów. Czułem się bezsilnie i zacząłem odczuwać desperację… (…) Mój umysł był zmieniony przez sterydy, których używałem. Wpłynęły one na wiele decyzji w moim życiu.

Podobne artykuły

Metallica… zaczęła się na “Kill ‘Em All” – 35-lecie wydania albumu

Szymon Grzybowski

Brutal Assault 2017: Devin Townsend Project, Tiamat, Swallow the Sun, Walls of Jericho wzmacniają skład festiwalu

Tomasz Koza

Piotr Luczyk blokuje amatorskie nagrania z koncertu Kat & Roman Kostrzewski

Bartłomiej Pasiak

Angela Gossow wraca do muzyki i opowiada jak były manager mógł zniszczyć Arch Enemy

Lena Knapik

Co Dave Mustaine sądzi o nowej Metallice?

Lena Knapik

Polska premiera filmu “Lords of Chaos”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!