Strona główna » Gitarzysta Blind Guardian o wyjątkowych fanach zespołu
INNE NEWSY PŁYTY

Gitarzysta Blind Guardian o wyjątkowych fanach zespołu

 

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnego koncertowego wydawnictwa Blind Guardian. Z tej okazji serwis Sticks For Stones przeprowadził wywiad z gitarzystą grupy, Marcusem Siepenem. Muzyk opowiadał między innymi o wyjątkowych reakcjach fanów podczas koncertów oraz nowym albumie.

Już niebawem ukaże się koncertowa płyta “Live Beyond The Spheres”. Siepen wskazuje, czego można się na niej spodziewać:

Oczywiście próbowaliśmy uchwycić to, co się działo na poprzedniej trasie. CD zawierają utwory wykonywane podczas różnych koncertów. Właściwie to nagraliśmy chyba każdy występ z całej trasy, ale przy albumie skupiliśmy się na pierwszym, europejskim fragmencie. Mówimy tu o 35-40 koncertach. Złożyliśmy to wszystko w typową setlistę Blind Guardian, taką jak z trasy, uwzględniającą nowe piosenki z ostatniego studyjnego albumu i debiutancki krążek oraz wszystko, co działo się pomiędzy nimi. Głównym aspektem było dla nas, jak przy każdym koncertowym wydawnictwie, uchwycenie publiki, która jest istotną częścią każdego koncertu Blind Guardian. Nie ma znaczenia to, co robimy na scenie, publiczność musi w tym uczestniczyć, śpiewać, wspierać. Tylko tak koncert może się stać wyjątkowy. Mamy szczęście, że udało nam się zarejestrować parę naprawdę świetnych występów, które mogliśmy, naszym zdaniem, złożyć w jeden naprawdę dobry mix. Jeśli ktoś był na koncercie, definitywnie polubi ten album.

Muzyk wskazał również, że na materiałach koncertowych, jak i podczas samych występów, kluczową role odgrywają publika. Ze słów gitarzysty wynika również, iż Blind Guardian może się poszczycić rzeszą oddanych fanów:

Śpiewająca publika jest częścią każdego koncertu Blind Guardian. Niektóre utwory moglibyśmy grać tylko w wersji instrumentalnej, ponieważ tłum może zrobić wokale, a Hansi [Kürsch, wokalista] nie musiałby już śpiewać. Jeśli mówimy na przykład o “The Bard’s Song [In The Forest]”, to Hansi, jeśli by chciał, mógłby opuścić scenę [śmiech]. I tak byłby to perfekcyjnie nagrany utwór, bo każdy z publiki by go śpiewał. (…) Tak, są momenty na płycie, które wywołują gęsią skórkę. Mieliśmy takowe każdej nocy na trasie. Cieszymy się z tego, że zostaliśmy pobłogosławieni takimi fanami. Ich reakcje są czasami bardzo intensywne. Na przykład gdy gramy piosenkę “Lord Of The Rings”, znajdują się ludzie, którzy wybuchają płaczem już przy samej zapowiedzi zagrania “Lord Of The Rings”. Pojawiają się łzy, to taka emocjonalna reakcja. To bardzo szczególna chwila każdego koncertu, podczas którego tak się dzieje. To wyjątkowe.
Siepen zdradził również tytuły swoich ulubionych płyt z dorobku Blind Guardian. Chociaż ciężko mu się było zdecydować, ostatecznie wskazał “Somewhere Far Beyond”, która przypomina o pierwszej trasie po Japonii, oraz “Imaginations From The Other Side”, przy której wiele się nauczył i która, jego zdaniem, przeniosła zespół na wyższy poziom.
Gitarzysta został również zapytany o to, czy istnieją jakieś miasta, w których obecnie bałby się zagrać ze wględów bezpieczeństwa. Marcus odparł, iż strach nie przejmuje kontroli w jego życiu i nie ma problemu z tym, aby zagrać w dowolnie wskazanym miejscu na ziemi. Wierzy w to, że co ma się wydarzyć i tak się wydarzy.

Całego wywiadu można posłuchać poniżej.

Składający się z trzech płyt “Live Beyond The Spheres” ukaże się już 7 lipca nakładem Nuclear Blast. Zarejestrowany materiał pochodzi z europejskiej trasy koncertowej z 2015 roku.


źródło: blabbermouth.net

Podobne artykuły

Percival Schuttenbach rusza z “Dzikim Turem”. Najbliższe koncerty w Toruniu i Poznaniu

Lena Knapik

Marilyn Manson zaprezentował utwory z nadchodzącego albumu

Lena Knapik

Godsmack szykuje nową płytę i wielką, światową trasę

Lena Knapik

Papa Roach… to znaczy Machine Head przedstawia nowy singiel “Bastards”

Tomasz Koza

Chris Adler wraca do grania, ale nie z Lamb Of God

Lena Knapik

Judas Priest ogłasza nową płytę! W 2020 zespół wejdzie do studia

Mateusz Lip

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!