INNE NEWSY

Gojira: Nie będzie rocznicowych koncertów
Coraz więcej słyszy się o rocznicowych trasach koncertowych, albumach i ponownych ich wydaniach. Zwykle zespół wychodzi na scenę i gra dany album od początku do końca, na żywo, najczęściej w okrągłe rocznice ich publikacji… ale nie Gojira. Mimo, że wydany w 2008 roku album „The Way Of All Flesh” w przyszłym roku będzie świętował swoją dziesiątą rocznicę powstania, zespół nie planuje z tej okazji niczego specjalnego.

„Nie. Nie jesteśmy za całym tym obchodzeniem rocznic. Może coś wydamy, może jakąś specjalną edycję, ale myślę że nie damy koncertu, na którym zagramy dany album w całości albo czegoś takiego. Lubię, kiedy zespoły to robią, ale myślę, że my nie jesteśmy w stanie. Zawsze jest ta jedna piosenka na albumie, której nigdy nie zagramy, bo jest zbyt wymagająca.”

Duplantier zdradził, że z pewnością nie chciałby grać na żywo utworu „Esoteric Surgery”. Powodem są fragmenty, które są wręcz powalająco trudne. Gdyby chciał, na pewno mógłby to zagrać, ale jak sam powiedział… jest zbyt leniwy.

„’Esoteric Surgery.’ Jest tam kilka sekund, które są cholernie ciężkie. Jako gitarzysta mogę bez problemu zagrać cały kawałek.; jako wokalista mogę bez problemu cały ten kawałek zaśpiewać, ale zagrać go i zaśpiewać naraz… To trochę skomplikowane. Mógłbym, ale mi się nie chce. Przepraszam.”

Źródło: MetalInjection.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

W jaki sposób roboty słyszą metal?

Agata Laszuk

Mikael Åkerfeldt z Opeth o tym, jak zjarał się z Davem Mustainem

Lena Knapik

Pierwszy album Immortal po odejściu Abbatha już w lipcu

Agata Laszuk

Zostaw komentarz