INNE NEWSY

Jeff „Mantas” Dunn: „Mosty między mną i Cronosem są doszczętnie spalone”
W nowym wywiadzie przeprowadzonym przez Metal Chrisa z DCHeavyMetal.com założyciel VENOM, gitarzysta Jeffrey „Mantas” Dunn został zapytany, czy utrzymuje nadal kontakt z frontmanem obecnego VENOM, Conradem „Cronosem” Lantem.

„Absolutnie nie mam żadnego kontaktu z tym gościem. Mosty między nami są doszczętnie spalone. Owszem, na początku otrzymaliśmy kilka pism od adwokatów, odpowiedziałem na nie i od tamtej pory panuje cisza.

Cały problem polega na tym, że to ja założyłem VENOM. Abaddon [Anthony Bray, pierwotny perkusista VENOM i obecny perkusista VENOM INC.] zaprojektował i ręcznie narysował oryginalne logo. Cronos dołączył jako ostatni, na MOJE zaproszenie. Kiedy w 2005 zaczął działać pod nazwą VENOM, myślę że właśnie wtedy to się zaczęło, Cronos zadzwonił do mnie w sprawie praw, i szczerze mówiąc miałem wtedy to wszystko gdzieś. Moje myśli krążyły wokół mojej rodziny, konkretnie wokół mojej chorej na raka matki. Mówiąc wprost – umierała, i odeszła w grudniu tego samego roku. W międzyczasie Cronos zapytał mnie, czy mam coś przeciwko, by działał pod nazwą VENOM, a ja odpowiedziałem ‘Mam to gdzieś, nie obchodzi mnie, co stanie się z VENOM‘. Naprawdę nie miałem wtedy głowy do myślenia o takich sprawach. Co ważne, nie zapytał Abbadona, a on powiedział „Cóż, gdyby zapytał mnie, stanowczo bym się sprzeciwił. VENOM powinien spoczywać w pokoju”. Domyślam się, że właśnie dlatego fani i przemysł muzyczny mówią teraz, że to VENOM INC. jest tym prawdziwym VENOM. Sami nigdy nic takiego nie powiedzieliśmy, w przeciwieństwie do Cronosa, który próbuje przekonać wszystkich wokół, że jest inaczej. Naprawdę mnie to nie obchodzi… Może sobie wyjść na scenę i robić co chce z jego dwiema wynajętymi spluwami, a potem wyjdziemy my i zobaczymy, co da się zrobić.

Tony Dolan [były frontman VENOM, obecnie VENOM INC.]:

“Czy to nie lepiej, że możecie iść na koncert i zobaczyć tamtego kolesia [Cronosa], a potem przyjść na nasz i zobaczyć nas? Zwłaszcza, że on gra tylko na dużych festiwalach. My z kolei gramy w mniejszych klubach. Ujmijmy to tak: myślę, że nie ma już dezorientacji. Ludzie wiedzą, kim on jest i co robi, wiedzą też kim jesteśmy my i czym się zajmujemy, i moim zdaniem tak jest w porządku.”
Debiutancki album VENOM INC. pt. “Avé” został wydany 11 sierpnia nakładem Nuclear Blast.

VENOM INC. nie należy mylić z VENOM, na czele którego stoi Cronos i który kontynuuje nagrywanie albumów i trasy koncertowe pod nazwą VENOM. Cronosowi towarzyszą gitarzysta Rage [Stuart Dixon] i perkusista Danté [Danny Needham].

Dunn, Bray i Dolan pomiędzy 1989 i 1992 wydali jako VENOM trzy albumy – „Prime Evil” (1989), „Temples of Ice” (1991) i „The Waste Lands” (1992).

Trójce Lant, Bray i Dolan przypisuje się zapoczątkowanie gatunku znanego jako black metal, choć bardziej prawidłowym jest upatrywanie w nich wczesnego przykładu metalu ekstremalnego.
Drugi album VENOM, „Black Metal” z 1982 miał znaczący wpływ na norweską wczesną scenę black metalową.

Źródło: Blabbermouth.net / Fot. Nuclear Blast Records

Podobne artykuły

Slipknot ujawnia tytuł nadchodzącej płyty, okładkę, listę utworów, nowy klip i maski

Lena Knapik

King Diamond rozpoczął nagrania nowego albumu, wcześniej jednak koncertowe DVD

Dominika Kudła

Behemoth zapowiada DVD na wiosnę 2018

Lena Knapik

Zostaw komentarz