Jesper Strömblad
Strona główna » Jesper Strömblad: “In Flames powinien zmienić nazwę”
INNE NEWSY WIDEO

Jesper Strömblad: “In Flames powinien zmienić nazwę”
Były gitarzysta i założyciel In Flames, Jesper Strömblad, uważa, że aktualni członkowie szwedzkiej kapeli powinni zmienić nazwę, aby w pełni reprezentować aktualny kierunek muzyczny.

W 2009 roku załoga In Flames poinformowała, iż Strömblad nie weźmie udziału w trasie koncertowej po Australii, Ameryce Południowej i Japonii. Przyczyną był problem alkoholowy. Rok później muzyk wydał oficjalne oświadczenie, mówiące o permanentnym opuszczeniu zespołu na rzecz kontynuowania odwyku. Na tym jednak nie skończyła się muzyczna przygoda gitarzysty. W tym roku powołał do życia formację Cyhra, w której składzie znalazł się były basista In Flames Peter Iwers, były wokalista Amaranthe Joacim “Jake E” Lundberg oraz były perkusista Luca Turilli’s Rhapsody Alex Landenburg.

W niedawnym wywiadzie dla Metal Wani poproszono Strömblada o wyrażenie opinii na temat ostatniego wydawnictwa jego byłego zespołu, wydanej w ubiegłym roku płyty “Battles”, która nie trafiła w gusta wielu fanów. Gitarzysta odpowiedział:

“Szczerze mówiąc, uważam, że powinni w zasadzie zmienić swoją nazwę, ponieważ istnieje ogromna różnica między tym a materiałem oferowanym na początku. Ale jeśli właśnie tak chcą robić, świetnie. I są zadowoleni z nowych członków, to szczęście. Wszyscy są we właściwym miejscu.”

Po chwili Jesper postanowił doprecyzować swoją odpowiedź, mówiąc:

“Nie powiedziałem, że “Battles” ssie – tak nie mówię. Tylko jest bardzo… Rozwinęli się w tak bardzo innym kierunku.”

Przy okazji opowiedział również o innej pozycji z dyskografii kapeli, która została skrytykowana przez fanów, oczekujących nowego materiału ze starym brzmieniem:

“Myślę, że “Sense Of Purpose” [z 2008 roku] jest bardzo niedocenianym albumem. Myślę, że posiadał wszystkie elementy typowe dla In Flames, ale zebrał tyle gówna od fanów. Jest uważany za najgorsza płytę. Ludzie go nienawidzą, a ja nie mogę pojąć dlaczego.”

Tymczasem już wkrótce na sklepowych półkach zawita debiutancki krążek nowego projektu Strömblada. Album grupy Cyhra zatytułowany “Letters To Myself” ukaże się 20 października nakładem Spinefarm Records.

Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

James Hetfield szykuje się do filmowego debiutu

Dominika Kudła

Enslaved i High on Fire zagoszczą w Polsce na dwóch koncertach w 2018 roku

Dominika Kudła

Anthrax wraca do Polski

Tomasz Koza

Powerwolf, Amaranthe i Kissin’ Dynamite wspólnie na koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Antimatter wraca do Polski na trzy koncerty!

Tomasz Koza

Wyjątkowe koncerty Blindead z okazji jubileuszu “Autoscopia / Murder In Phazes”

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!