INNE NEWSY WIDEO

Jocke Wallgren oficjalnie nowym perkusistą Amon Amarth

fot. Scott Uchida

Perkusista Jocke Wallgren siedział za garami od początku światowego tournée promującego ostatni album Amon Amarth “Jomsviking”, jednak dopiero kilka dni temu zespół oficjalnie przedstawił go jako pełnoprawnego muzyka kapeli.

Na swoim fanpage’u Szwedzi napisali:

Jesteśmy szczęśliwi, mając Jocke’a jako stałego członka zespołu. Zrobił dla nas kawał dobrej roboty podczas obecnej trasy koncertowej, wprowadzając świetną grę na bębnach z pozytywnym nastawieniem i wspaniałą osobowość, czyli coś, co na pewno przyniesie korzyści Amon Amarth w nadchodzących latach.

Sam Wallgren również nie ukrywa swojego entuzjazmu:

Jestem bardzo podekscytowany, mogąc wskoczyć na pokład tego “Amon Amarthowego” drakkaru, który jest nie do zatrzymania. Moi poprzednicy bardzo mnie inspirowali na przestrzeni lat i dołożę wszelkich starań, aby przynosić zaszczyt spuściźnie, jaką jest Amon Amarth.

Poprzedni perkusista, Frederik Andersson, odszedł w marcu 2015 roku. Podczas nagrywania ostatniej płyty jego partie nagrał Tobias Gustafsson, znany z Vomitory.

emp
Niedawno Wikingowie opublikowali teledysk do utworu “Raise Your Horns”. W klipie da się zauważyć Kinga Diamonda, Zakka Wylde’a, Dave’a Mustaine’a oraz członków Slayer, Disturbed, Machine Head, Nightwish czy rodzimego Behemoth. Piosenka pochodzi z dziesiątego studyjnego albumu i pierwszego konceptualnego krążka “Jomsviking”, wydanego 25 marca za pośrednictwem Metal Blade. Wydawnictwo dotarło do 19. miejsca w regularnym notowaniu Billboard.

Trasa promocyjna nie ominie Polski. Amon Amarth zagra w naszym kraju na trzech koncertach: 7 grudnia w krakowskim “Kwadracie”, 8 grudnia w gdyńskim “B90”, 9 grudnia w warszawskiej “Progresji”.

Podobne artykuły

Nocny Kochanek wystąpi przed Scorpions

Tomasz Koza

Behemoth wszedł do studia. Magick is happening…

Agata Laszuk

Satyricon przedstawia kolejny utwór z „Deep Calleth Upon Deep”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz