Image default
INNE NEWSY

Koncert Taake odwołany z powodu oskarżeń o nazizm


W marcu Taake zamierzał wybrać się na północno-amerykańską trasę koncertową, jednak już pierwszy koncert w nowojorskim Le Poisson Rouge został odwołany.

Powodem są padające w stronę zespołu oskarżenia o nazizm i propagowanie nienawiści, mających swoje korzenie w niektórych tekstach utworów wykonawcy oraz niemieckim koncercie zagranym przez Taake w 2007 roku, na którym Hoest występował z namalowaną na klatce piersiowej swastyką.

Przeprosił później za ten incydent, tłumacząc, że było to działaniem mającym jedynie sprowokować reakcję. Klub zdecydował się odwołać koncert z powodu nacisków różnych organizacji, między innymi nowojorskiej Antify. Podobno nie jest to jedyny klub, na którym próbuje się wymusić anulowanie koncertów tej grupy.

Hoest wydał oświadczenie na temat zaistniałej sytuacji:

Przez ostatnie lata wielokrotnie i jasno tłumaczyłem, że wystąpienie na koncercie w Niemczech ze swastyką na klacie nie oznacza, że wspieram nazistowską ideologię. Chodziło o zrobienie czegoś ekstremalnego dla samego faktu, co z pewnością nie wypaliło, jednak minęło 11 lat, a zespół w tym czasie zagrał w Izraelu (!).
(…) Tak czy inaczej, podobne incydenty nie zdarzyły się w ciągu 25 lat działalności Taake i zdecydowanie nie zdarzą się ponownie, jednak są ludzie, którzy uważają tę sprawę za niewybaczalną i umyślnie brną w to nieporozumienie. Wyjaśnijmy sobie jedno raz na zawsze – Taake nie jest rasistowskim zespołem. Nigdy nie był, nigdy nie będzie. Uważanie, że jest inaczej jest tak samo żałosne i pozbawione podstaw, jak próby sabotażu naszych długo oczekiwanych koncertów.

Klub Le Poisson Rouge napisał na Twitterze następującą wiadomość:


Źródło: MetalStorm.net

Podobne artykuły

“Symphonized”, Anneke van Giersbergen zapowiada koncertowy album

Paweł Kurczonek

Trivium: “Kiedy nagrywamy album, chcemy, by było to ważne wydarzenie” (wywiad)

Agata Laszuk

Kat & Roman Kostrzewski headlinerem pierwszego dnia festiwalu Uwolnić Muzykę

Tomasz Koza

Zostaw komentarz