Taake Black Metal
Strona główna » Koncert Taake odwołany z powodu oskarżeń o nazizm
INNE NEWSY

Koncert Taake odwołany z powodu oskarżeń o nazizm


W marcu Taake zamierzał wybrać się na północno-amerykańską trasę koncertową, jednak już pierwszy koncert w nowojorskim Le Poisson Rouge został odwołany.

Powodem są padające w stronę zespołu oskarżenia o nazizm i propagowanie nienawiści, mających swoje korzenie w niektórych tekstach utworów wykonawcy oraz niemieckim koncercie zagranym przez Taake w 2007 roku, na którym Hoest występował z namalowaną na klatce piersiowej swastyką.

Przeprosił później za ten incydent, tłumacząc, że było to działaniem mającym jedynie sprowokować reakcję. Klub zdecydował się odwołać koncert z powodu nacisków różnych organizacji, między innymi nowojorskiej Antify. Podobno nie jest to jedyny klub, na którym próbuje się wymusić anulowanie koncertów tej grupy.

Hoest wydał oświadczenie na temat zaistniałej sytuacji:

Przez ostatnie lata wielokrotnie i jasno tłumaczyłem, że wystąpienie na koncercie w Niemczech ze swastyką na klacie nie oznacza, że wspieram nazistowską ideologię. Chodziło o zrobienie czegoś ekstremalnego dla samego faktu, co z pewnością nie wypaliło, jednak minęło 11 lat, a zespół w tym czasie zagrał w Izraelu (!).
(…) Tak czy inaczej, podobne incydenty nie zdarzyły się w ciągu 25 lat działalności Taake i zdecydowanie nie zdarzą się ponownie, jednak są ludzie, którzy uważają tę sprawę za niewybaczalną i umyślnie brną w to nieporozumienie. Wyjaśnijmy sobie jedno raz na zawsze – Taake nie jest rasistowskim zespołem. Nigdy nie był, nigdy nie będzie. Uważanie, że jest inaczej jest tak samo żałosne i pozbawione podstaw, jak próby sabotażu naszych długo oczekiwanych koncertów.

Klub Le Poisson Rouge napisał na Twitterze następującą wiadomość:


Źródło: MetalStorm.net

Podobne artykuły

Eluveitie: Nowy singiel i zapowiedź kolejnej płyty

Agata Laszuk

Thy Art Is Murder, Miss May I, Being As An Ocean i Casey na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Do polskiego koncertu Napalm Death i Brujeria dołączają Power Trip oraz Mentor

Tomasz Koza

Vuur, zespół Anneke Van Giersbergen, wraca do Krakowa w lutym!

Tomasz Koza

Nowy album Woe Unto Me w całości do odsłuchu

Agata Laszuk

Lucifer’s Child prezentuje nowy album „The Order”

Tomasz Koza

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!